Зелена оаза в центрі міста. Як активні громадяни відстоюють своє право на довкілля, вільне від забудов

У Києві знову протестують проти забудови території навколо скверу Чкалова. Акцію протесту влаштували біля Господарського суду міста Києва. 29 жовтня відбувалося судове засідання, на якому вирішувалась доля земельних ділянок поряд зі сквером. Позивач, а це ТОВ “Молодіжний житловий комплекс “Оболонь””, вимагає визнати договір оренди поновленим. Відповідач у цій справі – Київська міська рада. Рішення суду поки що немає, у засіданні  оголосили перерву до 3 листопада.

Slider image

Сквер імені Валерія Чкалова – це зелена оаза в центрі Києва, на вулиці Олеся Гончара. У сквері розташований один зі знаменитих чавунних фонтанів Термена, пам’ятники льотчику Валерію Чкалову та письменнику Олесю Гончару.

Slider image

Ще одна з незвичних пам’яток у сквері – Мавка. Дівчина ніби сховалася в стовбурі одного з дерев.

Slider image

Будівельні роботи на ділянках навколо скверу розпочалися ще 2017-го року. Місцеві жителі виступили проти знищення зеленої зони й відтоді почалося протистояння. Суперечка триває навколо ділянок на вулиці Олеся Гончара, 55 Б і Богдана Хмельницького, 80 Б. Там планують спорудити житловий будинок з паркінгом. І хоча сам сквер забудовувати начебто не збираються, місцеві жителі побоюються, що якусь його частину все ж таки знищать, адже ці ділянки межують зі сквером.

Натомість представник забудовника, виконавчий директор ТОВ “Ділайвест” Роман Ткаченко запевняє, що скверу нічого не загрожує. В інтерв’ю виданню vybir.media він розповів, що будівельний майданчик знаходиться на суміжній зі сквером ділянці, тому не йдеться про будівництво у сквері чи про влаштування проїздів через нього. Сквер має чітко визначені межі та не потрапляє під забудову.

Slider image

Проте місцевих мешканців ці пояснення не задовольняють. Вони прагнуть домогтися повної заборони будівництва.

“Цей чудовий скверик – єдиний на цій вулиці, – каже місцева жителька Тетяна Кара-Васильєва. – Моя мама садила в ньому дерева ще в 1938 році. Там поруч всі будинки письменників: будинок, де жив Сосюра, і гуляв там, будинок, в якому жив Гончар. Це історична пам’ятка. Будувати хочуть впритул до скверу. Але ж поряд ніде нема під’їзної дороги, значить вона буде проходити через парк, – а це знищення повне”.

Slider image

Також місцеві жителі побоюються, що старі будинки, які розташовані поруч, та інфраструктура не витримають додаткового навантаження багатоповерхівкою.

На пленарному засіданні Київради 23.07.2020 депутати розглядали проєкт рішення Київської міської Ради про розірвання договору оренди земельних ділянок з “Молодіжним житловим комплексом “Оболонь”” на вулиці Богдана Хмельницького, 80-Б, де планується спорудження житлового будинку. Тоді рішення ухвалили за основу. Під час голосування за проєкт рішення в цілому забракло голосів.

Slider image

Тож забудовник і надалі відстоюватиме законність своїх дій, а ініціативна група місцевої громади домагатиметься заборони будівництва, щоб зберегти сквер. Новими учасниками цього протистояння стануть новообрані депутати Київської міської ради.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3