Зважені і збережені. Які альтернативи балконам і гаражам існують у місті?

Люди як люди, тільки квартирне питання їх зіпсувало, – казав відомий герой не менш відомого роману. Те, що життя у радянських метрах мало стійку тенденцію змінювати побут людей теж не таємниця. Але зіпсувало людей все ж не квартирне питання, а відсутність місць для зберігання неактуальних речей.

І допоки, виховані на цінностях вічного дефіциту, ми роками і десятиліттями збирали власні колекції Дуже Потрібних Речей, які зберігали у пиляві і спокої у комірках, переоблаштовували балкони, купували і запихали у шафи, тумбочки чи під ліжка, “загниваючий Захід” давно знав, як долати проблему.

Slider image

Десь ще у 60-ті роки минулого століття з’явились у світі Self storage, – термін, який ще не має в українській єдиного еквіваленту, можна перекласти як шафи зберігання чи збереження і самообслуговування, чи індивідуальне зберігання речей. Це простий і досить популярний винахід, коли малогабаритні речі можна віддати на зберігання у невеликі, спеціально обладнані приміщення.

Переважно це великі складські комплекси на околицях міст. Хоча, нинішній стан розвитку бізнесу давно допускає наявність модерних архітектурних споруд. Ці комплекси поділені на соти, малі бокси, в яких містяни мають можливість зберігати велосипеди, документи, зайві чи тимчасово непотрібні предмети інтер’єру. Англійською існує таке поняття як “4D життя”, 4 основні причини, які активізують людину орендувати шафки зберігання: смерть, розлучення, зменшення розміру помешкання та переїзд.

Цікава історія виникнення цього явища. Хоча дослідники виводять коріння із давнього Китаю, перші мережі самоскладування відкрилися в Техасі. Бо більшість будинків там не мають підвалів, які часто використовують для зберігання таких речей.

Перше самосховище у Європі було відкрито 1979 року у Великобританії Дагом Хемпсоном. Abbey Self Storage став першою мережею самозберігання в Європі. Вільні квартири без шаф та просторі балкони нинішньої Європи це видима частина невидимого ринку оренди невеликих площ.

Slider image

Прибутковість галузі досить висока, наприклад з 2000 по 2005 рік щорічно в Америці будували понад 3000 нових об’єктів. Постійно проводять аукціони речей, які власники не захотіли забрати, або не змогли заплатити оренду боксу. Там навіть є напрям у кіноіндустрії, де головна тема серіалів це self storage та люди і речі в них. Сьогодні з’явились альтернативи і такому збереженню. Це громадські складські приміщення на зразок хмарного сховища. Ціна зберігання залежить від реального об’єму речей, що залишають власники на зберігання, а не від кількості сейфів, комірок для збереження.

На жаль, в Україні поки що такий сервіс не надто користується попитом, – мешканці міст віддають перевагу балконам, коридорам або гаражам. Через це ціни за оренду такого приміщення суттєво і в рази вищі, аніж в Америці. Проте і у нас є склади, куди можна принести свій старий стілець, лампу і  комп»ютер чи шини на зберігання…

У Києві можна знайти як мережі із кількома складами, так і окремі складські приміщення, які надають можливість індивідуального зберігання речей. В більшості з них орендувати можна від 1 метра квадратного чи кубічного на термін від 1 тижня, – це зручно для тих, хто робить ремонти чи їде на невеликий термін у відрядження. На сайтах цих складів присутні калькулятори, які дозволяють розрахувати вартість зберігання.

Щодо заборон, то вони стандартні, – не можна віддавати рослини, тварин, продукти, зброю, хімічні і токсичні речовини, а також із різкими запахами. Всі із можливих  варіантів мають охорону, відеонагляд, обіцяють температурний режим і мають певні часи прийому відвідувачів.

ЧЕРДАК

Slider image

Має 2 склади у Києві. Зокрема, на вулиці Богатирська, 9 – район Оболонь, та вулиці Велика окружна, 4Б – це район Окружної.

Компанія обіцяє, що на складі сухо і прохолодно, є відеоспостереження та охорона. Є бокси різної величини, з максимальною площею 6 квадратних метрів. Орендують їх і на тиждень, але при оренді від двох місяців клієнт отримає знижку. Для зберігання шин та велосипедів замовляти бокс не потрібно, для цього є окреме приміщення, і обійдеться послуга дешевше, ніж оренда боксу.

Ціна – 1м3  150 грн. за тиждень

ТЕТРІС БОКС

Slider image

На ринку 3 роки. Окрім столиці, освоює інші міста – має свій офіс і у Львові. Пропонує теплі, сухі і чисті приміщення з охороною, відеоспостереженням та доступом 24/7 для зберігання.

У Києві, зокрема це: проспект Повітрофлотський, 64 – неподалік Севастопольської площі, Проспект Степана Бандери, 20А – неподалік метро Почайна, Залізничне шосе, 25 – неподалік метро Либідська. Тут також можна замовити послуги автоперевезення, пакування та вантажників.

Ціна – 1 м2  350 грн  на мiсяць

КОМОРА

Slider image

Працює з 2016 року. На сьогодні це 4 склади та майже 7000 кв. метрів складської площі. Тут обіцяють цілодобову охорону, чисті і теплі приміщення. Для бізнесу пропонують спробувати франшизу.

Всі приміщення близько від метро.

Зокрема, Видубичі це вул. Інженерна, 1

м. Берестейська  вул.Машинобудівна, 41

м. Лук’янівська вул. Іллєнка, 53/55

м. Деміївська пр-т Лобановського, 119

Дружній і відкритий простір не лише для людей

ціна 1 м2  133 грн на тиждень

UNITED BOX

Slider image

Має чітку локацію на Лівому березі Києва. Склад тимчасового зберігання речей складається з двох складських комплексів загальною площею понад 3500 кв.м. Склади тимчасового зберігання речей розділені на комірки-бокси різних розмірів від 1 м ³ до 24 м² і можуть обслужити більш як 600  клієнтів. Кожен бокс замикається на індивідуальний замок, а ключі знаходяться виключно у клієнта. Оптимальні кліматичні умови, охорона та зручні способи  оплати

Ціна – 1м3  450 грн. на місяць

Оренда класичної камери зберігання на вокзалах? Такі також є.

“СКЛАДОВКА”

Slider image

“Складовка” дає можливість орендувати склад від 1м2 до 40м2. 15 років організатори здавали в оренду складські і офісні приміщення, а це вже другий проєкт в сегменті Self Storage.

Бокси на сигналізації, пін-код від якої, знаєте тільки ви. Підтримується стабільний температурний режим. Тут можна купити замки для боксу, пакувальні матеріали і скористатися безкоштовними візками та іншими складськими інвертарями.

Висота кожного боксу 3 метри, що вище, ніж в інших складах індивідуального зберігання.

Ціна – 1м2  195 грн за тиждень

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3