Затори Києва – найбільші

У рейтингу міст з найбільшими заторами Київ за результатами минулого року посів дванадцяте місце у світі і третє місце в Європі. Гірша ситуація серед європейських міст лише в Стамбулі та в Москві.

Slider image

У рейтингу міст з найбільшими заторами Київ за результатами минулого року посів дванадцяте місце у світі і третє місце в Європі.

Дослідження охоплює 416 міст із 57 країн на шести континентах. Середній рівень заторів у світі становить 29%. А в українській столиці – 53% . Це означає, що кияни в середньому витрачають на дорогу на тридцять хвилин більше на кожну годину часу. За статистикою, найгірша ситуація на дорогах у четвер о 18 годині.

В інших українських містах, які потрапили до рейтингу, рівень заторів також досить високий – 47% в Одесі, 43% в Харкові, 37% в Дніпрі. 

Експерти прогнозують, що з нинішніми темпами вже через 1-2 роки на столицю чекає транспортний колапс. Адже поки місто збільшує пропускну спроможність, то і кількість автомобілів зростає. Розрахунки показують, що Київ в принципі не може пропустити більше 600 тисяч автомобілів на добу. 

Slider image

Як пояснює спеціаліст з транспортного планування Дмитро Беспалов, в Україні високий рівень користування автомобілями. Цей показник – на рівні 90%. Тобто, якщо в людини вільний доступ до автівки, вона буде її використовувати. У Європі цей показник – залежно від міста – від 30% до 50%. Коли в Києві коефіцієнт використання авто стане 70%, то побачимо зовсім іншу ситуацію з трафіком. Коли буде 50% – усе, ми – Європа. Тому працювати треба саме в цьому напрямку. Тому в’їзд у центр міста треба обмежувати, громадський транспорт повинен мати пріоритет над індивідуальним. А велосипедисти й пішоходи мають стати головними в місті. Саме тому в більшості європейських міст для автомобілістів створюють обмеження, щоб швидше їхав громадський транспорт, активно розвивають пішохідну та  вело інфраструктуру.  Можна також взяти місто, яке за структурою схоже на Київ, приміром, Берлін, і подивитися, як там справляються з транспортними проблемами. 

«Я гадаю, що визнання Києва одним з трьох європейських міст з найвищим рівнем заторів, може створити запит на транспортне планування. Результати рейтингу можуть стати аргументом»,- вважає експерт.

Slider image

Облаштування пішохідних просторів спонукає людей проводити більше часу на площах та вулицях. У європейських містах набуває популярності тенденція забороняти автівкам в’їзд до центру міста. Місто повинно дбати, перш за все, про переміщення людей, а не автомобілів. Саме дотримання цього принципу забезпечить сталу мобільність міського життя. 

Дивіться новий випуск програми “#УРБАНІСТ: Як позбутися заторів у Києві?”, в якому дискутували про проблему транспортного колапсу урбаніст Володимир Омелян та і транспортний експерт Дмитро Беспалов.

Більше про тренди та розвиток сучасних міст ви можете прочитати на нашому Телеграм-каналі