Як буде виглядати “Альтман сквер” у Вінниці: ландшафтний парк і підземна річка

У Вінниці презентували три найкращі ідеї фіналістів архітектурного конкурсу “Альтман сквер”. Але переможцем став проєкт, який передбачає перетворення скверу на ландшафтний парк і відкриття підземної річки, яка зараз протікає в колекторі.

Slider image

Альтман сквер пропонують створити в історичній частині Вінниці – на невеликій території між будинками №38 та №40 по вулиці Артинова. Така ініціатива виникла ще у 2015 році під час культурно-мистецької резиденції “Над Богом”.

Минулого року відбулося декілька заходів з вивчення громадської думки, а вже цьогоріч до роботи над проєктом залучили три команди: дві з Києва та одна збірну команду з представниками Хмельницького та Одеси.

З лютого 2020 року вони працювали над пошуком найкращого просторового та композиційного рішення, яке враховувало б сусідство приватного та публічного просторів і поєднувало б інтереси різних груп користувачів. І 24 липня, після консультацій з експертами, організатори презентували результати конкурсу.

Slider image

Однією з найголовніших цілей проєкту команди-переможця стало підняття річки Каліча з колектору, куди її “загнали” у 50-60 роках минулого століття. На думку команди, це цілком реально, і це кардинально змінить відчуття усього простору.

Також вони пропонують створити не площу, а прогулянковий маршрут – природний ландшафтний простір (з перепадами висот), який буде комфортним не лише для людей, а й для тварин і комах, які там мешкають. Для цього навіть відмовилися від газонів, а засіють територію різнотрав’ям.

Slider image

Для цього передбачається:

– відновити основні пішохідні зв’язки,
– зберегти наявне озеленення та додати настил із барвінку та папороті та вічнозелених рослин, невибагливих у догляді,
– встановлення чотирьох резервуарів для дощової води, яку можна використовувати для поливу рослин,
– встановити лавки та альтернативні місця для сидіння (8 штук),
– встановити освітлення (28 штук),
– встановити велосипедні доріжки та парковки,
– організувати паркування вздовж вулиць і  обмежити у сквері, водночас забезпечити проїзди пожежної машини,
– звузити дорогу і розширити зелені зони,
– провести земляні роботи по відкриванню струмка тощо.

Slider image

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3