Вулиця Яворницького у Дніпрі як символ комфортного міста

Вулиця Яворницького у Дніпрі стала однією з візитних карток міста після реконструкції.

Slider image

Вона відразу стала одним з найбільш улюблених місць для відпочинку дніпрян.

Вулиця повністю змінила свій концепт та стала пішохідною. Оновлення дозволило вирішити чимало проблем, серед яких хаотичне паркування та постійний гул автомобілів.

Slider image

Капітальний ремонт Яворницького — це якісна зміна концепту вулиці та приклад переформатування міського простору, де перевага надається пішоходам. Це — один зі світових урбаністичних трендів. Там встановлені об’єкти з якісних матеріалів та нові підземні комунікації, замінивши старі та зношені. Для заміни покриття вулиці використали гранітні та бетонні плити, колоту бруківку та кам’яну крихту.

Там облаштували сім терас з різними зонами для відпочинку та дозвілля, які каскадом спускаються до центрально входу до парку Шевченка. Усі деталі та елементи проєкту – індивідуального виробництва. Вони були спеціально зроблені саме для цієї вулиці. Наголошується, що проєкт унікальний, аналогів якому немає.

Slider image

На вулиці висаджені дуби зі спеціальних прийомників, які вирощують безпосередньо для міського середовища, а також понад 6 тисяч кущів.

Також на Яворницького облаштували лавочки, незвичайні лежаки, питні фонтанчики, гірки та гойдалки для дітей.

Ще однією з особливостей стало іноваційне освітлення вулиці. У вечірній час вулиця виглядає дуже видовищно.

За словами міського голови Бориса Філатова, Дніпро й надалі буде слідувати світовим урбаністичним тенденціям та робити центр міста комфортним для людей, адже такі середовища для відпочинку дуже важливі у величезному промисловому мегаполісі.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3