У парку в Новомиргороді зробили акцент на аромати: лаванди, липи, ялівцю (фото)

У нас була ідея – зробити парк не лише гарним, а й ароматним. Тож зважали на це, підбираючи рослини.

Духмяна лавандова алея

Висадили лаванду. Зараз кущі вже великі, їм три роки. І вийшла дуже красива алея, обрамлена духмяною лавандовою огорожею. Це фішка Новомиргородського парку. До речі, лаванда легко переносить брак вологи, тому рекомендую висаджувати її в містах. Аромату додають  також липи, ялівець. А ще ми висадили багаторічні злакові трави – вероніку, міскантус. 

Slider image
Slider image
Slider image

У парку – три центральні алеї. Ми прагнули зробити їх кардинально різними. Щоб наповнити парк асортиментом,  фактурою,  кольором. Перша алея – з червоних кленів. Друга – з катальпи кулястої. І третя молода алея – це алея сакур. На ще одній новій алеї ми висадимо сосни, адже вони дуже швидко ростуть. Також ми створили живі огорожі з самшиту. Серед оригінальних рослин я б виокремила бобовнік. Це плакучий декоративний чагарник. Його квіти “струменять” донизу довгими жовтими суцвіттями. Тому ця рослина отримала романтичну назву “золотий дощ”.

Система поливу – це “фундамент” парку

У парку працює система автоматичного поливу. Спеціально для цього зробили автономне від решти міста водопостачання – пробурили свердловину, встановили накопичувальні ємності. Працює система автоматики, стоять датчики дощу. Якщо дощить, то полив автоматично не вмикається. Окрім поливу, важливо регулярно косити траву до висоти 3-4 сантиметри, тоді газон амортизує і не витоптується.

Slider image
Slider image

“Сухий” фонтан і водяні кулі

Принадою парку став “сухий фонтан” на центральній алеї. “Сухими” такі фонтани називають тому, що вони без чаші басейну, вода просто б’є вгору з форсунок. Водограй користується колосальною популярністю серед дітей, вони бігають серед струменів води, бризкаються, веселяться. Ще один яскравий елемент парку – фонтан для малечі у формі невеликих куль. До них можна підійти по гравію. З отвору на верхівці кулі струменить вода і каскадом огортає її.

Slider image
Slider image

Дитячі майданчики – не обов’язково стандартні гойдалки чи пісочниці

Ми використали канати, троси. У нас є лазалки-павутинки з мотузяних сіток, гойдалки з канатів, зроблені у формі гнізд. Мотузковий дитячий майданчик ми поєднали з  геопластичними рішеннями, тобто “ламали” рельєф. Парк розташований впритул до стадіону. На пагорбах розміщені трибуни. Ми демонтували паркан і скористалися цими пагорбами. Вбудували в них тунелі, де дітвора може повзати. А ще покрили ці пагорби рулонним газоном.

Slider image
Slider image

Зараз працюємо над четвертою чергою парку – це приблизно 1 га території. Восени плануємо висадити ще 100 дерев і 300 кущів. А наступного року буде завершальний етап – створимо зону для найменших діток.

Довідково:. За результатами Міжнародного будівельного конкурсу “Європейська нагорода” (European Award), парк у Новомиргороді увійшов до десятки найкращих новостворених зелених зон Європи.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3