У Львові дозволили так званий “тактичний урбанізм”

Процедуру запровадження тимчасових змін до вуличного простору Львова затверджено 24 липня на засіданні виконавчого комітету Львівської міськради.

Як зазначено у повідомленні на сайті Львівської міськради, це зроблено з метою “випробування проектних рішень, які передбачають зміни у конфігурації існуючих конструктивних елементів на вулицях і громадських просторах на території міста, коли допускатиметься застосування тимчасових змін до вуличного простоту – так званих заходів “тактичного урбанізму”.

Директор “Інституту міста” Олександр Кобзарев пояснив, що “дуже часто бувають такі ситуації, коли є бажання принести якісь зміни у громадський простір, але немає єдності мешканців та експертів щодо того, наскільки це спрацює”.

“Для цього є вихід, зазначає фахівець, – так званий тактичний урбанізм, коли ми тимчасово вносимо зміни та дивимось чи спрацювала наша методика. Якщо вона працює, то ми вкладатимемо кошти у капітальні зміни, якщо щось не спрацьовує – ми адаптуємо, або приймаємо рішення про доцільність”.

За словами Олександра Кобзарева, “це досить поширена практика за кордоном”.

Також, зауважує директор “Інституту міста”, “вона не є чужою й для України. Таку практику вже застосовували у Тернополі, Вінниці, Києві тощо”.

Він нагадав, що у Львові теж колись був дуже хороший прецедент.

“Всі пам’ятають проект площі Митної до реконструкції. Вона була абсолютно транзитною, люди там не затримувались. Було питання чи треба її реконструювати, чи будуть там люди затримуватись. Тоді група молодих архітекторів зробила вуличні меблі. Як тільки вони там з’явились, ми побачили, що люди там почали затримуватись, зупинятись та проводити свій час”, зазначив Олександр Кобзарев.

Slider image

На його переконання, ухвалене рішення надасть багато переваг і, насамперед, економію коштів. До того ж, мешканці почнуть користуватись перевагами проекту ще до того, як почнуться роботи.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3