У Львові архітектори висловили свої бачення щодо майбутнього мікрорайону Під Голоском

Провідні львіські архітектори та експерти з містобудування зібралися просто неба у Малоголосківському парку на панельну дискусію, щоб поділитися свою візією та досвідом, як життя у цьому районі можна зробити комфортнішим.

Slider image

Учасники дискусії, як зазначає видання “Правда тут. Львів“, погодились, що чи не найбільшою проблемою району Під Голоском є те, що спершу зводяться будинки, а потім комунікації та соціальна інфраструктура. Та водночас цей житловий масив вигідний та привабливий для мешканців своєю близькістю до центру та до транспортної розв’язки.

Slider image

“Треба діяти злагоджено і всім разом, оскільки очікувати, що місто одномоментно прийде і збудує вулиці, школи і дитячі садки – це утопія, бо наше законодавство, на жаль, не дає місту акумулювати достатньо коштів для таких речей”, – таку думку висловив Головний архітектор проєктів ДПІ “Містопроект” Юрій Столяров. 

Тим часом, голова Львівської обласної організації Національної спілки архітекторів України Богдан Гой вважає, що “район Під Голоском це не просто один із житлових девелоперських проектів, для Львова це унікальний експеримент будівництва вже в першій декаді 21 століття комплексного житлового кварталу”.

Slider image

Тут варто нагадати передісторію і такої дискусії, і загалом проблеми із забудовою мікрорайону Під Голоском.

Ще на початку лютого цього року місцева громада виступила проти чергової забудови в цьому мікрорайоні. І зажадала від місцевої влади та забудовника не руйнувати їхній громадський простір та інфраструктуру. Люди на громадських слуханнях висловлювали обурення тим, що Львівська мерія погоджує будівництво все нових багатоповерхівок, але при цьому мало зважає на те, що в мікрорайоні потрібні дороги, школи, садочки, парки та інші соціальні об”єкти.

Наприкінці травня виконком Львівської міської ради через критичну ситуацію з інфраструктурою в цьому районі вирішив тимчасово не видавати містобудівні умови і обмеження на нове будівництво у мікрорайоні Під Голоском. Заборона на нове будівництво у мікрорайоні триватиме доти, доки мерія не затвердить єдиний детальний план території для цілого району і не внесе зміни у зонінг.

Трохи згодом мер Львова Андрія Садового спільно із представниками компаній-забудовників побував у мікрорайоні Під Голоском і доручив управлінню архітектури та урбаністики розробити генеральний план розвитку та візуалізацію мікрорайону та представити їх мешканцям.

Власне, допомогти розв”язати проблему із комплексною та збалансованою забудовою цього мікрорайону і мала дискусія просто неба у Малоголосківському парку за участю львіських архітекторів та експертів.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3