У “Київгенплані” пояснили затримку з ухваленням нового Генплану Києва і пообіцяли врахувати думки киян

Матеріали проєкту нового Генерального плану міста Києва вже передали замовнику – Департаменту містобудування та архітектури КМДА. Проте, перш ніж документ передадуть на розгляд Київради, необхідно буде провести громадські слухання та отримати експертизу містобудівної документації. Про це виданню “Вечіріній Київ” повідомили в комунальній організації “Київгенплан”.

Slider image

“Проєкт складається із 17 томів текстових та графічних матеріалів і брошури “Основні положення”, – розповідає начальник “Київгенплану” Сергій Броневицький. – У зв’язку зі значним обсягом проєкту та з метою попереднього ознайомлення громадськості Києва з планувальними рішеннями, основні текстові та графічні матеріали розміщено на сайті розробника комунальній організації “Київгенплан”.

Вже отримано близько 200 пропозицій та зауважень стосовно уточнення функціонального призначення окремих земельних ділянок, коригування розміщення буферних лісопарків, зелених зон відпочинку, трасування транспортних магістралей. І саме з урахуванням наданих пропозицій та зауважень здійснюється коригування проєктних матеріалів.

Slider image

За словами Сергія Броневицького, після завершення карантину будуть оголошені офіційні громадські слухання, які триватимуть не менше одного місяця. Заплановане проведення публічних заходів із залученням до обговорення мешканців міста. Якщо виникатимуть спірні питання, їх розглядатиме узгоджувальна комісія.

Slider image

Проєкт Генерального плану міста Києва також розглянуть на архітектурно-містобудівній раді при Департаменті містобудування та архітектури. Проте перед цим треба отримати висновки профільних департаментів та служб КМДА. У разі отримання зауважень, проєктні матеріали доопрацюють. Після цього замовник направить проєкт Генерального плану міста Києва для проведення експертизи містобудівної документації в установленому порядку.

Зараз також закінчується підготовка Історико-архітектурного опорного плану, який передано до Міністерства культури та інформаційної політики України для розгляду та погодження.

Начальник “Київгенплану” пояснив, що “експертиза проєкту такого великого міста як Київ триватиме не менше місяця, і лише після усіх зазначених тривалих процедур, які вимагаються згідно із законодавством, та отримання експертного звіту, проєкт буде поданий на розгляд Київради”.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3