У Києві хочуть відновити історичні ліхтарі у Маріїнському парку

Столичні активісти планують відновити історичні ліхтарі у Маріїнському парку після того, як Київміськсвітло знесло їх, заявивши, що їх не можна відновити.

Slider image

Про ініціативу повідомили на сторінці Ради з урбаністики Києва у Facebook.

Що вважають активісти:

1. Реставрація історичних ліхтарів можлива і може проводитися без заміни опор – автентичний метал у багатьох випадках можна зберегти.

2. У Києві є профільні підприємства, готові цим зайнятися. Випробували, і тепер відреставрований ліхтар майже повністю готовий для установки. В цьому допомогли власники ТОВ “Літєйний двор” батько Володимир та син Олександр Мельники.

3. Відтворення будь-яких деталей можливо з використанням 3D моделей. Для демонстрації надрукували першу пробну зменшену модель в масштабі 1:15.

Slider image

Наразі вже:

– Попередньо досягнуті домовленості про встановлення ліхтаря в Маріїнському парку з підключенням до мережі Київміськсвітла – ліхтар буде не просто стояти, а й світитися.

– Необхідно ініціювати реставрацію і повернення 4 ліхтарів з Маріїнського парку із залученням бюджетного або меценатського фінансування.

– Необхідно започаткувати і розширювати практику реставрації і відтворення всіх інші історичних ліхтарів Києва. Технічних перешкод цьому немає – потрібна лише адміністративна воля і запуск цієї системної роботи зі сторони міста.

– Для завершення роботи і повернення ліхтаря на місце необхідно придбати і доставити в Київ плафони круглі білі молочні плафони по 339 злотих за штуку.

Наразі активісти завершують збір необхідних коштів, щоб розпочати реставрацію історичних ліхтарів у Маріїнському парку столиці.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3