Три справи, які змінять життя в Кропивницькому

Добре, коли обіцянки трансформуються в справи, а справи можна побачити. Або навіть “помацати”. І таким чином переконатися в правильності та своєчасності ухвалених рішень. Видання “Україна-Центр” разом міським головою Кропивницького Андрієм Райковичем побувало на трьох об”єктах, які точно порадують місцевих жителів.

Центр надання адміністративних послуг

Перший об’єкт – знаходиться на вулиці Якова Паученка. Це Центр надання адміністративних послуг.

Концепція “прозорого офісу” полягає в тому, що громадяни, які звернулися за послугою в Центр, не спілкуються з виконавцями. Вони подають заявку, яка обробляється десь всередині, і через певний час отримують результат. На першому поверсі Центру розташується фронт-офіс, де і будуть прийматися заявки. Їх передаватимуть на третій поверх, в бек-офіс, для обробки.

Slider image

Тут утеплили фасади за допомогою сайдингу. Замінили систему опалення. Встановили автономну централізовану систему вентиляції і кондиціонування. Встановили ліфти з прозорими кабінами. Для людей, що пересуваються в інвалідних колясках, і батьків з маленькими дітьми, які поки в колясках, передбачений ліфт, який працює з нульового поверху. Тобто в нього увійти можна з вулиці. Є навіть підйомник для доставки людей з інвалідністю на цокольний поверх. І всередині приміщення два підйомники. Спеціальні санвузли для людей з інвалідністю теж є. “Всі вимоги за доступністю ми виконали”, – наголошує міський голова Андрій Райкович.

На другому поверсі – обіцяна мером галерея. Він дотримав слова, даного місцевим художникам, які нарікали на відсутність виставкового залу.

Урочисте відкриття центру відбудеться, швидше за все, в День міста. Але це не виключає, що працювати він почне раніше, як тільки будівельники і ті, хто прийматиме об’єкт в експлуатацію, поставлять свою професійну крапку.

Школа №31

Роботи, проведені на цьому об»єкті, називають неемоційним словом “санація”. Насправді це серйозний, ефективний, а в підсумку ще й гарний проект, реалізований міською радою спільно з екологічною фінансовою корпорацією НЕФКО. Повністю утеплений фасад. До того ж, його пофарбували яскравими, сонячними фарбами, завдяки чому будівля навіть зовні здається теплою. Замінено систему опалення, яка до цього працювала більше 30-ти років. Поміняли вікна. Відновили вентиляцію, і вона тепер природна, а не примусова. І встановили понад тисячу (!) енергозберігаючих світильників в коридорах і навчальних класах.

Slider image

Будівельники обіцяють міському голові, що до 1 вересня школа буде готова прийняти дітей. Сам Андрій Райкович, оцінюючи якість робіт, зауважив, що саме на цьому об’єкті була продемонстрована “культура будівництва”: “Це надзвичайно важливо, коли йдеться про дітей”.

Кіровоградська музична школа імені Нейгауза

Півстоліття не ремонтувалась ця знаменита музична школа, але продовжувала вчити дітей і дарувати світу таланти. Як то кажуть, дочекалася. Реставрувати пам’ятник архітектури необхідно було вкрай обережно, щоб не тільки не нашкодити, а й максимально зберегти його автентичність. Можна констатувати, що це вдалося.

Slider image

Не порушуючи цілісність покрівлі, поміняли перекриття, і робили це вручну. На стінах класів, в яких проводяться заняття, використовували шумоізоляційні матеріали – нехай ніхто нікому не заважає. Реставровані ліпні елементи на стінах і стелях – прикраса будинку Мейтуса. Відновлюються мармурові сходи, що ведуть на другий поверх, і перильні огородження …

Реставраційні роботи на завершальній стадії. А ще будуть відновлені передній та задній фасади, впорядкований внутрішній дворик. І там теж буде звучати музика.

“Упевнений, що Яків Паученко не образився б на нас, побачивши, яка витончена реставраційна робота проведена в будинку, побудованому за його проектом”, – зазначив мер Кропивницького Андрій Райкович. І натякнув, що на черзі – наступна перлина обласного центру – музей Осмьоркіна.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3