Тротуари – важливий елемент формування комфортного міського середовища. Як їх зробити більш зручними

Сучасна практика влаштування тротуарів передбачає використання різних видів мощення. І таку технологію в Україні вже активно використовують. Зокрема, в Дніпрі облаштовують сучасні трьохзонні тротуари.

На сторінці спільноти Urban Dnipro у Facebook на прикладі двох нещодавно оновлених хідників в середмісті Дніпра показали, як працює сучасна практика влаштування тротуарів в місті.

Сучасна практика влашьування тротуарів в місті включає в себе використання різних видів мощення. Це обумовлюється принципом зонуванням простору.

Всього виділяють три зони:

– Транзитна, яка розташовується по центру. Це те місце, де люди ходять найбільше. Застовують максимально гладке та зручне для ходіння покриття.

– Прибудинкова, яка розташовується під фасадами будинків. Тут можуть бути столики кафе, літні тераси або озеленення. Також зазвичай старі будинки мають сходи та пандуси, які заважають людям. Саме через це покриття в цій зоні має бути таким, щоб заходити сюди було не надто комфортно і люди йшли транзитною зоною.

– Технічна, яка розташовується на краю тротуару під проїзною частиною. Тут розміщують стовпи освітлення, вуличні меблі, паркомати, антипаркувальні стовпчики, лунки дерев, стійки для дорожніх знаків та інші елементи міської інфраструктури. Покриття застосовується таке ж, як і в прибудинковій зоні.

Slider image

Цього року відремонтований хідник під коледжем культури на Яворницького.

Slider image

Рік тому відремонтований тротуар вулиці Європейської.

Такий активний дизайн завдяки різному покриттю візуально розділяє простір тротуару та дає зрозуміти людям, де їхня територія, а де ні.

Важливо, що наявність гладкої транзитної зони робить пересування вулицею більш зручним. Це одна з тих дрібниць, яка в комплексі є частиною формування комфортного міського середовища.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3