Тротуари українських міст “окуповують” автомобілі. Але існує бачення – як повернути тротуари пішоходам

Хаотичне паркування автомобілів у неналежних місцях є однією з найбільших проблем багатьох українських міст, через яку щодня потерпають десятки тисяч містян. Водії повністю перегороджують своїми автівками тротуари, стоять на пішохідних переходах, на газонах тощо. Ані поліція, ані інспекція з питань паркування не можуть подолати цю проблему через її масовий характер.

У спільноті Urban Dnipro Community наголошують, що існує ефективний превентивний спосіб позбутися хаотичного паркування. Йдеться про встановлення антипаркувальних стовпчиків.

“В Дніпрі часто можна почути, що стовпчики – це погано, що “паркунами” має займатися поліція. Дійсно, це так, але стовпчики – чудова можливість попередити порушення без покарання. До того ж, тротуари апріорі залишаються недоторканними. Тому антипаркувальні стовпчики – це простий, але перевірений часом метод, який використовують абсолютно всі розвинені країни світу.” Про це пише на Фейсбук-сторінці спільноти Руслан Ширінов, якого називають головним урбаністом Дніпра. І на підтвердження того, що антипаркувальні стовпчики дуже поширені у зарубіжних країнах наводить фото однієї з вулиць Варшави.

Slider image

Дніпровські урбанактивісти виступають за те, аби такий превентивний метод протидії хаотичному паркуванню, набув поширення і в Дніпрі. І співпрацюють для цього з міськими службами. 

“Міськавтопарк” замовив ~2000 стовпчиків, ми визначили необхідні місця для встановлення, відстань стовпчиків один від одного та вулиці, на яких вони з’являться. Конструктивно це ті самі стовпчики, що встановили на Троїцькій площі. Насамперед, вирішили захистити щойно відремонтовані вулиці, де влаштували нові паркувальні кишені:

• Старокозацька;

• Михайла Грушевського;

• Андрія Фабра;

• Жуковського;

• Олеся Гончара;

• Якова Самарського.

Стовпчики з’являться в заїздах в двори, в зоні пішохідних переходів та місцях поза паркувальних кишень – у водіїв не буде фізичної можливості припаркуватися поза спеціально відведених для цього місць.

Окремо встановлять стовпчики на Січових стрільців згідно з проєктом, який ми запропонували раніше, та деяких найболючіших локаціях на кшталт вулиці Центральної та входу в парк Глоби. І ось перші стовпчики вже з’явилися на Старокозацькій!”

Slider image
Slider image
Slider image

В Urban Dnipro Community дуже тішаться, адже від ідеї до реалізації минуло лише два місяці.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3