Трамвайні колії перетворюють на газони

Мегаполіс  – це суцільний асфальт. Кияни добре знають «принади» забетонованого міста: надмірна спека влітку, забруднене повітря.  

Slider image

Мегаполіс – це суцільний асфальт. Кияни добре знають «принади» забетонованого міста: надмірна спека влітку, забруднене повітря.

З цією проблемою стикнулися і в інших європейських містах. Там давно зрозуміли, що для комфортного проживання потрібно якомога більше зелені.  Тому стали на газони перетворювати… трамвайні рельси, коли полотно між коліями засівається травою або іншими невибагливими трав’янистими рослинами. 

Так, у Братиславі, столиці Словаччини, в ході модернізації трамвайної лінії на одній з ділянок уздовж шляхів були висаджені багаторічні рослини, зокрема, квітучий жовтий седум. Коли він зацвів – утворився своєрідний «килим» жовтого кольору. Рослини не вимагають складного догляду і не потребують поливу.

А у Варшаві на газон перетворили майже 50 км трамвайних ліній. Спеціалісти підрахували, що такі насадження зменшують шум на кілька децибел. Додаткова рослинність також дозволяє фільтрувати гази, що викидаються автотранспортом. Крім того, ґрунт, на якому росте трава, краще поглинає вологу. Це допомагає знизити температуру в місті, особливо влітку. 

Slider image

Так звані “зелені шляхи” (green tram tracks) є в містах Франції, Німеччини, Італії, Іспанії та інших країн Європи. Вони почали з’являтися ще в 80-х роках минулого століття, щоб повернути зелень в міський простір. 

У Києві теж піднімалося питання про озеленення трамвайних колій. Їх протяжність у столиці становить більш ніж 230 км і значна частина цілком може бути озеленена. Це не тільки б покращило екологічний та естетичний стан міста, але й перешкоджало б заїзду на трамвайні рельси автомобілів. 

Більше про тренди та розвиток сучасних міст ви можете прочитати на нашому Телеграм-каналі

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3