int(226)

Автор - Ірина Тимошенко

Австрійський чарівник Хундертвассер та його архітектура
  • 19 Серпня 2020
  • 357

Ім’я австрійського архітектора Фріденсрайха Хундертвассера, можливо, не таке відоме світові, як, скажімо, Антоніо Гауді. Його й вимовити складно, а тим більше – запам’ятати. Чого не можна сказати про його архітектурні творіння (так само як про картини), які назавжди залишаються в пам’яті кожного, хто їх побачить вперше. Та й вражають вони не менше, ніж всесвітньо відомі творіння його іспанського колеги. Проте, на батьківщині Хундертвассера, та, зокрема, у рідному Відні, архітектора не просто знають і люблять – його боготворять.

ЧИТАТИ ДАЛІ
Архітектура, яка вражає. Музей Гуггенхайма у Більбао, Іспанія (фото)
  • 8 Серпня 2020
  • 233

Химерна космічна істота, міжгалактичний корабель, фантастична металева квітка, гігантський артишок і навіть “архітектурна реінкарнація Мерилін Монро” – якими тільки епітетами не нагороджували архітектурні критики музей сучасного мистецтва Соломона Гуггенхайма у Більбао (муніципалітеті так званої “країни Басків” на півночі Іспанії). Збудований музей за проєктом всесвітньовідомого архітектора Френка Гері ще в 1997 році.

ЧИТАТИ ДАЛІ
“Їхні будівлі є “хорошими сусідами”, які прагнуть зробити місто кращим”. Головної світової архітектурної премії цього року вперше удостоївся жіночий тандем
  • 6 Серпня 2020
  • 233

Цьогорічне вручення найпрестижнішої премії в галузі архітектури – Прітцерівської – викликало справжній фурор в міжнародній архітектурній спільноті. Вдруге в історії існування премії нагородою було відзначено роботу жінки і вперше в історії це був тандем двох талановитих архітекторок: Івонн Фаррелл і Шеллі Макнамара з Дублінського архітектурного бюро Grafton Architects. Відповідно вони стали 47-ю і 48-ю лауреатами Прітцкерівської премії і першими з Ірландії, які отримали цю нагороду.

ЧИТАТИ ДАЛІ