Смарт-рішення для місцевих громад. Підбиваємо підсумки урбан-хакатону “Синхро Простір”

“Синхро Простір” – це інкубатор інноваційних проєктів для міст. Його засновники прагнуть створювати мости між муніципалітетами, стартапами та бізнесом, щоб покращувати життя містян.

Slider image

Учасники урбан-хакатону працювали над завданнями від Запоріжжя, Чугуєва, Гостомельської та Лозівської ОТГ. Архітектори, дизайнери, екологи, урбаністи, ІТ-розробники, інженери, гідрологи та інші фахівці спільно створили 16 смарт-рішень, що здатні покращити якість життя у містах України.

До складу журі увійшли, експерти, які оцінювали проєкти з точки зору екології, технологій та урбаністики. Аналіз та експертна оцінка  проєктів допомогли представникам міст обрати проєкти-переможці.

Переможцями IV урбан-хакатону “Синхро Простір”  стали такі команди:

Slider image

Команда “iDev” – мобільний додаток Smart місто для визначення веломаршрутів та розвитку місцевого туризму в Лозівській ОТГ. Запропонований мобільний додаток працює так: велосипедисти катаються улюбленими маршрутами та записують свій трек. За ці збережені маршрути вони отримують бали й нагороди. А місто отримує аналітику – де саме люди катаються на велосипедах і як там варто покращити інфраструктуру. Додатково створюють візуальну навігацію. Ви гуляєте містом і бачити таблички з QR-кодами – за ними відкриваються цікаві маршрути.

Slider image

Команда “UUM” – інсталяція синтезу творів Іллі Рєпіна та сучасного аудіовізуального мистецтва для будинку дитячої та юнацької творчості в місті Чугуїв.

Slider image

Команда “Zvidsy” – туристичні маршрути з відвідуванням усіх водойм на території Гостомельської ОТГ, інтерактивне наповнення центрального озера зонами для активного відпочинку. Фішка проєкту – створити біля озера водну лабораторію-експериментаріум. Діти зможуть на свіжому повітрі досліджувати різні властивості води.

Slider image

Команда “UUM” –  комплексне рішення для вирішення проблеми теплового стресу на масиві “Південний” міста Запоріжжя, яке включає: інтерактивний сквер з Лабораторією Змін Клімату для дітей, інтенсивне затінення деревами, зелені покрівлі, систему збору дощової води та збільшення альбедо кольором.

Усі проєкти-переможці мають можливість бути реалізованими за підтримки міської влади Запоріжжя, Чугуєва, Лозівської та Гостомельської ОТГ. “Синхро Простір”  супроводжуватиме втілення проєктів.

Загалом в урбан-хакатоні взяли участь 15 команд. Розповімо про ще кілька проєктів.

Команда “FixCity” представила рішення для завдання від Запоріжжя “Розробити технологічний та урбаністичний проєкт для розв’язання проблеми теплового стресу в публічному просторі міста”.

Slider image

Знизити температуру пропонують за допомогою інноваційної тротуарної плитки. Ця плитка має світлоповертаюче покриття та ефективно відбиває сонячне тепло.  Різниця температур між стандартною плиткою та плиткою з таким покриттям – більше 9ºС.

Команда “Чугуїв” запропонувала технологічне та урбаністичне рішення для території біля Чугуївського будинку дитячої та юнацької творчості. Їхня розробка – це три “магніти” для цього місця. Велике шахове поле для гри на відкритому повітрі з можливістю підключити онлайн майстрів з української шахової кіберкоманди “TeamUkraine”. Інтерактивний мольберт для виведення голограм: картин, портретів, постатей. А ще –  інтерактивний макет міста з автомоделями.

Команда “Zvidsy” також розробляла рішення для Чугуївського будинку дитячої та юнацької творчості. Їхня ідея полягає в тому, що будинок творчості буде також мистецькою артрезиденцією. І там, зокрема, розроблятимуть серію муралів для різних локацій міста. До цих локацій додадуть спеціальні маркери, розміром 5 на 5 см, і через камеру смартфону будуть відтворюватися історії з життя міста.

Slider image

“Команда #2” розробила цифрове та урбаністичне рішення для розвитку велосипедного руху на острові Хортиця. Команда представила мобільний додаток “Велосіч”, який містить різноманітні маршрути островом. Через додаток можна навіть спілкуватися – приміром, залишити повідомлення, що якийсь із маршрутів став недоступним після опадів. Також команда запропонувала організувати на Хортиці квест-фестиваль велосипедного руху, аби популяризувати  активний відпочинок.

IV урбан-хакатон “Синхро Простір” – це ще один крок до інноваційного розвитку наших міст.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3