Самодостатнє місто. Архітектори запропонували своє бачення “карантинного” міста, яке збудують в Китаї (фото)

У Китаї збираються створити місто, яке відповідатиме всім вимогам карантину. Це буде місто, де можна буде жити, відпочивати і працювати… з дому. Воно буде стерильним, безпечним і здатним забезпечити себе всіма ресурсами.

Конкурс на будівництво першого міста посткоронавірусной епохи виграло бюро Guallart Architects з Барселони, повідомляє видання Маяк.

Slider image

“Ми не можемо продовжувати розробляти дизайн міст і будівель, як ніби нічого не сталося”, – так пояснив доцільність проєкту засновник бюро Guallart Architects Вінсенте Гуаярт. Він же колишній генеральний архітектор Барселони.

За словами архітектора, в основу проєкту покладено досвід архітекторів бюро, які перебували на самоізоляції. Вони представили своє бачення того, як би хотіли поліпшити власне життя для постійного перебування вдома.

Slider image

Вже визначено – де побудують “самодостатнє місто”. Це Сюн’ань, за 140 кілометрів від Пекіна. І це буде гібрид традиційних міських кварталів Європи, китайських веж та сільських господарств.

Slider image

Міське середовище стане компактним місцем, де жителі зможуть жити, працювати, відпочивати і виробляти потрібні для міста та його мешканців ресурси. Повноцінно жити тут можна буде навіть в умовах тривалої ізоляції.

Slider image

Місто невеличке. Воно буде умовно поділене на чотири зони-квартали – там розташуються квартири, офіси, магазини, басейн, ринок, дитячий сад, адміністрація і пожежна частина.

Slider image

На останніх поверхах всіх будівель побудують теплиці – в них будуть вирощувати їжу для повсякденного споживання. Дахи будівель спроєктували так, що на них можна буде розмістити сонячні батареї, які вироблятимуть енергію для потреб містян.

Slider image

На перших поверхах розташуються невеликі коворкінги. Там можна буде скористатися 3D-принтером, віддалено працювати та спілкуватися з сусідами.

Також у всіх апартаментів буде власна тераса – ще один простір для відпочинку на свіжому повітрі під час тривалого “ув’язнення”.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3