Рішення для міста. Європейці визнали Дніпро лідером місцевого самоврядування в Україні

Міжнародні демократичні інституції визнала Дніпро найбільш успішним містом в Україні щодо прозорості розвитку місцевого самоврядування. Це рішення було ухвалене на тлі постійного тиску центральних органів влади України на місцеве самоврядування.

Відповідний диплом лідера місцевого самоврядування Європейська асоціація місцевої демократії ALDA і Фонд імені Конрада Аденауера передали Дніпру під час конференції в Брюсселі – в присутності депутатів Європарламенту, мерів міст та іноземних дипломатів.

Slider image

Під час свого онлайн включення мер Дніпра і один з лідерів партії “Пропозиція” Борис Філатов заявив, що система ефективного місцевого самоврядування повинна вибудовуватися на рівні держави, і розвиток в Україні та інших країнах пострадянського простору – це передача центральною владою достатніх повноважень громадам.

“Люди – наш головний капітал. Вони – найкращі експерти в питаннях поліпшення власних вулиць і мікрорайонів, де вони проживають. У міста є ряд ефективних програм. При цьому вони певною мірою є симулякром. Міста повинні отримати реальну децентралізацію, право адміністрування місцевих податків і регулювання грального бізнесу. Тільки люди на місцях повинні приймати ці рішення. Це – наша консолідована думка”, – наголосив Борис Філатов. Він також додав, що загальнонаціональний порядок денний щодо відстоювання прав місцевого самоврядування є пріоритетом для партії “Пропозиція”, яка представлена ​​більш ніж в двадцяти регіонах України.

Мер Дніпра подякував представникам міжнародної спільноти, і запросив їх відвідати Дніпро – коли це дозволить ситуація з пандемією.

В цілому, в Дніпрі за останні п’ять років команді Філатова вдалося створити великий пласт можливостей для самоорганізованих громадян. Це – якісне оновлення складу Громадської ради при міському голові, куди увійшли відомі в місті та країні експерти і громадські працівники, готові мотивувати людей. Дніпро також знаходиться в українській трійці лідерів за масштабністю партіціпаторного фінансування і є єдиним містом, де в цій ініціативі можуть брати участь ОСББ. У наступному році заплановано розширення цього бюджету, а одним із пріоритетів міської влади є збільшення співфінансування програм для громадян.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3