Реконструкція в місті. Столичні урбаністи розробили проєкт реконструкції Бессарабської площі (фото)

Нині Бессарабська площа столиці – це місце, де сходяться три магістралі, які створюють навколо неї суцільну транспортну розв’язку, яка часто нагадує суцільну транспортну “зав’язку”. На Бессарабці немає жодних виділених смуг для громадського транспорту, велодоріжок або зручних маршрутів для пішоходів.

Slider image

Автори проєкту реконструкції зі Школи Урбанина спробували вирішити проблеми з мобільністю. Вони пропонують створити новий автомобільний тунель, обмежити рух автівок навколо Бессарабскього ринку, облаштувати комфортний простір для пішоходів, розширити веломережу та маршрути громадського транспорту.

Slider image
Slider image

Вони об’єднали на площі три бульвари та повернули на поверхню русло річки Хрещатик, що зараз протікає в колекторі під землею.

Slider image

“Ми відкрили простір “Метрограду” і влаштували по периметру прозорі та активні фасади для різних ресторанів, кафе і магазинів. Посеред площі розмістили велику зелену зону з простором для відпочинку і спілкування. Доступ до цієї території зробили з інклюзивним пандусом для зручного доступу і амфітеатром для відпочинку. Площа за ринком теж змінилася. Вона стала більш комфортною, на ній розмістилися додатковий простір для літніх майданчиків та дозвілля”, – розповіли урбаністи виданню Наша столиця.

Slider image
Slider image

Автори проєкту також повідомили, що зараз міська адміністрація планує продовжити Борщагівську трамвайну лінію до вулиці Шота Руставелі, і в майбутньому вони пропонують продовжити її до Бессарабського проїзду і далі по Хрещатику та бульвару Шевченка, що дасть городянам можливість користуватися трамваєм і на інших маршрутах.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3