Приємні та практичні “дрібнички” для великих і не дуже міст

У Дніпрі не так давно з”явилась лавочка з сонячною батареєю для зарядки телефонів. Тепер місцеві жителі зможуть зарядити свій гаджет як через USB провід, так і через сонячну панель. Як кажуть, “дрібничка, але приємно”. І зручно.

Slider image

Подібних приємних і зручних “дрібниць” в різних містах України і світу вже можна знайти багато. Вони стали важливим елеменитом міського простору. Принаймні, якщо цей простір претендує на звання сучасного.

10 паркових лав із сонячними панелями і можливістю для підзарядки не так даво з»явились у Чернігові на парковій алеї між Головпоштамтом і готелем “Україна”. На кожній лаві по 4 розетки, в кожній по 2 usb-пристрої.

Slider image

Виготовлені вони в Україні, в Києві. Подібні лавочки вже стоять також у Києві, Луцьку, Ужгороді.

Посидіти, і не лише, на схожих лавочках мають можливість і жителі містечка Городок, що розташоване за 52 км на південний захід від Хмельницького. Там наприкінці 2019 року з»явились дві лавочки покриті суцільними антивандальними сонячними панелями. Лавочки багатофункціональні – вони облаштовані як панелями безконтактної зарядки телефонів, так і USB-портами. Серед найпопулярніших і найзатребуваніших функцій – роздача wi-fi та панель із показниками температурного режиму і атмосферного тиску.

Взагалі-то в Україні вистачає не тільки практичних, але й по-справжньому оригінальних лавочок, до створення яких долучились архітектори, художники та дизайнери. Головне суперництво в цьому креативному змаганні розгортається між Києвом та Львовом. Ось лише кілька “номінантів”.

Slider image

У 2011 році на Пейзажній алеї в столиці з»явилася затишна лавочка з подушкою і пледом. Плед виготовлений зі скловолокна. Автором оригінальної лавочки є Володимир Кузнєцов.

На вулиці Прорізній в 2013 році були встановлені зелені чашки з коричневими дерев’яними лавками всередині, які імітують каву. Самі чашки покриті мозаїкою. Автором є скульптор Костянтин Скритуцький, а ініціатором стала компанія “Jacobs”.

Відомий художник-коваль Володимир Білоконь створив лавочку, яка символізує незгасаючу любов. З’явилася вона в 2009 році. Знаходиться на Майдані Незалежності.

Поруч із Золотими Воротами в 2014 році розташувалась лавочка з кольорових олівців.

Є в Києві і така ось лавочка.

І доповнимо цю оригінальну колекцію ще двома львівськими лавочками для закоханих.

Ця лавочка з ягодами на два місця розташована у львівському Парку культури. Основою конструкції служать дві великих вишні. Це місце цілком пасує для романтичних посиденьок закоханих.

Цю лавочку з кованими левами створили і подарували місту в 2008 році 10 майстрів “Товариства Залізного Лева”. Під час створення народилася легенда: якщо закохана пара, взявшись за руки одночасно сяде на лавку, їхнє кохання буде довге і щасливе. Лавку тримають леви, а отже окрім довгого і щасливого, кохання буде міцним та вірним.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3