Погода в місті. Українець створив сервіс прогнозу погоди, який допомагає дізнатись – чи буде дощ у вашому місті

Додаток прогнозу погоди RainViewer для iOS і Android розробив українець Олексій Щасливий.

Це сервіс короткочасного прогнозу опадів – на найближчу годину. До того ж, як наголошує розробник, дуже точного прогнозу опадів, оскільки цей сервіс прогнозує опади з 90-відсотковою точністю.

Slider image

Як пояснив Олексій Щасливий, для цього використовуються дані з метеорадарів.

“В Україні такі радари є – у Києві, Харкові, Львові. Знімки з них публікують різні сайти. Але жодних прогнозів на підставі цієї інформації ніхто не робив. Натомість за кордоном навчились робити висновки з цих зображень, які, до речі, оновлюються досить часто і дають точну картину того, де випадають опади. Це приблизно за 200-300 км від радару видно – де і які хмари, яка сила опадів”, – зазначає Олексій.

Slider image

Свого часу він вирішив, що варто було б і для України створити такий сервіс, який би прогнозував картину з опадами на найближчі 60 хвилин. І створив.

30 червня 2020 року вийшла вже друга версія програми – RainViewer 2. Перша версія, за словами Олексія, показувала тільки те, що відбувалось і що зараз має місце.

“Взагалі-то повідомлення, пояснює він, дуже зручно надходять для користувачів і можна взагалі не відкривати додаток, оскільки на телефоні з”являється повідомлення, що дощ у тому місці, де ви перебуваєте, буде, скажімо, за 20 хвилин. Така версія вже давно працювала. А ось у другій версії додано інформацію про те, що буде далі і по карті можна простежити – куди хмара переміститься і де будуть опади найближчим часом”.

Slider image

Загалом сервіс надає щохвилинний прогноз на 60 хвилин для всіх 90 країн, які підтримує сервіс. Для прогнозів використовується система PySTEPS. Вона забезпечує на сьогодні точність в 90%, яка зменшується до 55% на 60-й хвилині.

За словами Олексія, “найближчі конкуренти або працюють з 30-хвилинним інтервалом, або пропонують свої послуги тільки в США”.

Цей додаток користувачі вже завантажили 3 млн разів.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3