Планування вулиць впливає на клімат у містах

Міста з упорядкованою структурою і чітким плануванням вулиць утримують більше тепла, ніж ті, в яких будинки розташовані хаотично. Повітря там прогрівається сильніше, а будинки, які стоять один перед одним поглинають тепло випромінюване одне одним.

До такого прийшли вчені вчені Массачусетського технологічного інституту.

Вчені вивчили явище, відоме як міський острів тепла: у великих містах повітря нагрівається сильніше, ніж в передмістях і в сільській місцевості. Воно пов’язане в основному з різноманітним покриттям поверхонь і з порушеннями циркуляції повітря в містах. Острів тепла завдає чимало проблем в  містах з жарким кліматом, викликаючи проблеми зі здоров’ям і збільшуючи витрати на охолодження будівель і транспорту.

Slider image

Під час досліджень вчені використовували супутникові знімки 47 великих міст. Для їх аналізу застосували математичні моделі, розроблені для аналізу атомної будови речовини. З їхньою допомогою вчені отримали простий статистичний опис відносних відстаней між будівлями. Кожному місту також присвоїли число від 0 до 1 – оцінку впорядкованості структури міста. Дані про температуру отримували від метеорологічних станцій на території міста і в передмістях.

На думку вчених отримані ними результати стануть в нагоді при плануванні нових міст і реконструкції існуючих. Структурована забудова буде доречна в північних країнах, вона допоможе зберігати тепло, а в південних краще не дотримуватися суворого планування. удин

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3