Пам’ятки в місті. Миколаївські активісти намагаються захистити від грабіжників скіфський курган

Незважаючи на громадський резонанс, звернення до Президента України та Міністерства культури, грабіжники продовжують таємно розкопувати скіфський курган в селі Скобелеве на Миколаївщині.

Slider image

Як повідомляє видання Свідок.info, громадський активіст, лідер громадського формування “Бузький Гард” Ілля Зелінський написав у соцмережі, що на місці кургану зафіксовано нові сліди використання важкої техніки. Він також опублікував відео з місця події.

Раніше Всеукраїнська громадська організація “Спілка археологів України” вимагала від Президента України відреагувати на ситуацію зі знищенням скіфського кургану на Миколаївщині, якому налічується близько 2,5 тисячі років.

Slider image

Напередодні ж на захист історичної пам’ятки виступила політична партія “Пропозиція”.

Оскільки цей курган знаходиться під охороною держави і є національним надбанням, “Пропозиція” звернулася в правоохоронні органи, аби до приїзду археологічної комісії правоохоронці забезпечили цілодобову охорону пам’ятника.

А сьогодні стало відомо, що в поліції ухвалили рішення про цілодобову охорону унікального скіфського кургану. Як заявив начальник Головного управління Нацполіції у Миколаївській області Сергій Шайхет, ним прийняте рішення про те, що поліція цілодобово охоронятиме скіфський курган в Казанківському районі до того часу, поки не буде прийняте рішення про його консервацію.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3