Омріяне житло. Як його знайти і… не помилитись

З початку осені в Україні традиційно активізується купівля та продаж житлової нерухомості, адже для багатьох людей саме з осені визначається початок року, який вони вирішують провести у новій квартирі. При цьому, обрати справді хороше житло серед того різноманіття пропозицій, які є на ринку, не просто.  

Slider image

Заступник директора столичного Департаменту будівництва та житлового забезпечення Юрій Тацій у себе у Фейсбук окреслив своє бачення того, на що, насамперед, потрібно звернути увагу, щоб обрати не просто житло, а комфортне помешкання з усіма зручностями. Отже, топ 5-принципів для пошуку якісного житла.

Інфраструктура всередині комплексу

Біля вашого будинку має забезпечуватись набір необхідних функцій соціального забезпечення. Дізнайтесь, чи є поряд школа, дитсадок, поліклініка з можливістю їх відвідування. Якщо цього немає, то, швидше за все, вам доведеться витрачати велику кількість життєвого часу і сил, щоб через затори добиратися до цих закладів.

Slider image

Прибудинкова територія

Найкраще, коли на одного жителя забезпечується 6.8 метрів території біля будинку. Якщо менше, то навряд чи у ваших дітей буде достатньо місця, щоб погуляти.

Середовище

Не “ведіться” на низькі ціни на нерухомість, а одразу перевірте, які об’єкти знаходяться поряд з вашим будинком. Приміром, Київ і так регулярно очолює рейтинги міст світу із найбруднішим повітрям. Чи готові ви жити на території, де постійно відчувається сморід від роботи підприємств?

Slider image

Наявність паркомісць

Сьогодні в Україні рівень автомобілізації становить приблизно 232 машини на 1 тисячу осіб. У Києві цей показник набагато більший. Через відсутність достатньої кількості парковок велика кількість автомобілів блокує проїзди, сприяючи утворенню заторів. Чи зможе проїхати в такому місці пожежний автомобіль і вчасно загасити пожежу?

А загалом наявність парковок – це про безпеку. Знаючи, що ваш автомобіль знаходиться в межах вашого житлового комплексу поряд з вами, живеться спокійніше. Обираючи квартиру, звернуть увагу на забезпеченість кожної квартири паркомісцями. Ідеальний варіант – 2 паркомісця на помешкання, економний – 1,5 місця на одну квартиру. Згідно з нормами, ця кількість становить 0,5-1 паркомісце.

Якість матеріалів, з яких побудований будинок

Ваші безпека та комфорт дуже залежать від цього фактору. Тому, купуючи житло, зверніть увагу на утеплення фасаду, системи кондиціонування, вікна, внутрішнє оздоблення тощо. Якщо ви не дуже уважно перевірили якість матеріалів, цілком вірогідно, що після купівлі квартири вам доведеться витрачати гроші ще і на ремонт.

Slider image

Головне правило при виборі житла

Важливо, наголошує Юрій Тацій, щоб ваше перебування у ньому було комфортним. Тому, насамперед, керуйтесь власними вподобаннями і потребами.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3