Новий Генплан Києва: 100 нових станцій метро та тунель під Дніпром

У Києві планують побудувати четверту лінію метро, продовжити існуючі три, а також прокласти тунель під річкою Дніпро.

Slider image

Про це зазначається у розробленому проекті нового генерального плану столиці, який презентували на сайті КП “Київгенплан”.

У документах представлені схеми з новою інфраструктурою, яку планують звести до кінця 2040 року.

Серед іншого вказується нова лінія метрополітену – Подільсько-Вигурівська. Вона починатиметься від Троєщини (на вулиці М. Цвєтаєвої) і йтиме до центрального залізничного вокзалу, а вже потім – на Жуляни.

Почати будівництво планують з Подільсько-Вигурівської лінії, яка буде складатися з 21 однієї станції.

Slider image

“Лінія пройде з південно-західної частини міста від зупинки залізниці “Окружна дорога” в районі Жулянського шляхопроводу, далі через центральну частину міста і по Подільському мостовому переходу до житлових районів Воскресенка та Вигурівщина”, — розповіли автори цього проекту.

А ось п’ята лінія метрополітену буде з’єднувати два береги столиці, але її будівництво ще на початковій стадії розробки. Також в повідомленні говориться, що за наступні 7 років буде побудовано 13 нових станцій метро і 15 кілометрів нових шляхів. Прокладуть лінію з Академмістечка до мікрорайону “Новобіличі”. Ще хочуть побудувати другий вхід і вихід на станції “Вокзальній”.

На синій лінії з’явиться ще одна станція — Теремки ІІІ. У мікрорайоні Виноградар планується спорудження чотирьох нових станцій, а також нове електродепо. У Генплані зазначено, що хочуть додати другий пересадочний вузол між станціями “Золоті ворота” та “Театральна”.

Slider image

План будівництва метро на наступні 20 років:

– Святошинсько-Броварська лінія — добудова другого входу-виходу на станції “Університет” і будівництво електродепо “Новобіличі”; •

– Оболонсько-Теремківська лінія — відділення від станції “Іподром” уздовж Кільцевої дороги в бік вулиці Луценко, будівництво електродепо “Теремки”;

– Сирецько-Печерська лінія — запуск станції “Теличка”, подовження лінії від станції “Червоний Хутір” до вулиці Старобориспільська;

– Подільсько-Воскресенська лінія — подовження від станції “Глибочицька” до станції “Солом’янська площа”;

– подовження від станції “Райдужна” на житловий масив Вигурівщина-Троєщина;

– подовження від станції “Райдужна” вулиці Братиславська “(1,4 км, 2 станції);

Через Дніпро можуть прокласти тунель під водою. Його хочуть побудувати від Дніпровського району до Героїв Дніпра на Оболоні.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3