Новобудови в історичному центрі. Що не так?

Дніпровський архітектор Давид Карибян з архітектурної майстерні “VK Architects” у спільноті Urban Dnipro виклав своє бачення того, якою має бути сучасна забудова в історичному центрі міста і, зокрема, сучасна архітектура Дніпра.

“До сучасної архітектури, яка проєктується в історічному ареалі, існує багато вимог, – наголошує архітектор.

Для збереження автентичного середовища, де людина відчуває дух часу, нашарування епох, масштаб та культурну ідентичність, насамперед важливо виділити пріоритет історичних споруд. Це означає, що нові архітектурні об’єкти мають римувати з існуючими будинками, їхня присутність не має акцентувати увагу на собі. Делікатний, контекстуальний підхід до проєктування створює нові об’єкти, що існуватимуть в гармонії з оточуючим історичним середовищем.

Нове будівництво посеред існуючого історичного середовища Дніпра наочно демонструє, як не можна будувати в середмісті.”

Далі на конкретних фотоприкладах архітектор Давид Карибян окреслив головну містобудівну проблему.

Slider image
Slider image
Slider image

“Нові об’єкти домінують в кварталі, а існуюча забудова губиться на передному плані;

Сприйняття цінних об’єктів деформується через те, що істинний фон для спостерігання за ними – небо або зелені насадження – змінилися на багатоповерхівки, що своїм архітектурним виразом та формою не вирішують жодних містобудівних питань;

Ігноруючи контекст та середовище, нові об’єкти руйнують цілісне сприйняття простору, перспективу вулиць та їхній затишок;

Їхній архітектурний стиль не римує з сьогоденням, не створює нового прошарку культури та ідентичності міста.”

“То що ж робити?” – ставить запитання архітектор і пропонує відповідь.

“По-перше, треба вимагати якісного підходу до проєктування та будівництва нових об’єктів. Потрібно поширювати та доносити думки про те, якою має бути сучасна архітектура.

По-друге, необхідно пам’ятати, що пропозицію створює попит, і не вкладати свої гроші в об’єкти, що спотворюють місто.

І найголовніше – насамперед, міська влада має отримати всі повноваження контролювати місцеве будівництво, а рішення містобудівної ради повинні бути обов’язковими до виконання, а не мати рекомендаційний характер, як зараз.”

У якості прикладу того, як потрібно вписувати сучасну споруду в існуюче середовище і якою має бути сучасна архітектура Дніпра, архітектор Давид Карибян запропонував подивитися на проєкт Тойо Іто – готель “Suites Avenue” в Барселоні”.

Slider image

Готель “Suites Avenue” в Барселоні

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3