Молоді архітектори допомагають міській владі Маріуполя та місцевим жителями робити вибір на користь “свободи, зробленої зі сталі”

В інших містах України такого немає. Це є лише в Маріуполі – місті українських патріотів і українських металургів та сталеварів. Та й з ким ще працювати місту сталеварів, як не з тими, хто “створює свободу зі сталі”.

Slider image

STEEL FREEDOM – таку назву має студентський архітектурний конкурс, у якого з владою Маріуполя склались, якщо і не сталеві, то точно досить міцні творчі взаємини, які вже пройшли, як кажуть, випробування і часом, і реальними проєктами.

І анонсуючи цьогорічний архітектурний конкурс STEEL FREEDOM, його організатори мали повне право констатувати, що “вже другий рік поспіль Маріупольська міська рада, виступаючи замовником конкурсного проекту, створює умови для будівництва об’єктів у сталевому каркасі за проектами студентів”.

Slider image

Організатори конкурси нагадали, що “вже цього року буде закладено фундамент соціального житла за проектом переможців STEEL FREEDOM 2018, а проект соціального офісу з громадською приймальнею міського голови призерів 2019 року вже на етапі тендеру та буде побудовано”.

І в технічному завданні цьогорічного конкурсу STEEL FREEDOM 2020 з двох заявлених категорій конкурсних проектів в одному замовником знову виступає Маріупольська міська рада. Це створення проекту стадіону в місті Маріуполь.

Стартує конкурс STEEL FREEDOM 2020 1 вересня. Термін подачі проектів до 2 листопада, фінал конкурсу відбудеться 28 листопада 2020 року. Тоді і стане відомо – чий проєкт стадіону для Маріуполя виявиться найкращим.

Ну а досвід попередніх конкурсів підказує, що під час визначення переможця не обійдеться і без участі жителів Маріуполя. При чому, що цікаво у 2019 році вибір авторитетного журі конкурсу і вибір жителів Маріуполя, які голосували на сайті міськради, не був ідентичним.

Журі конкурсу, оцінюючи роботи в категорії “Створення проекту соціального офісу з громадською приймальнею міського голови в місті Маріуполь” перше місце віддало команді Київського національного університету будівництва та архітектури у складі Катерини Бондаренко та Анни Монастирецької.

Slider image

Друге місце виборов Данило Бєлокопитов теж з Київського національного університету будівництва та архітектури.

Slider image

Третє місце дісталось команді Національного університету “Полтавська політехніка імені Юрія Кондратюка” у складі Станіслава Зосіма, Анни Бондар, Олександра Слободяника, Анжеліки Тригуб і Таїсії Чеснокової.

Slider image

А ось голосування на сайті Маріупольської міської ради за участю мешканців Маріуполя, яке тривало упродовж майже місяця, визначило дещо іншу трійку лідерів. Зокрема, таке бачення соціального офісу здобуло у громадян 15 відсотків підтримки і третє місце.

Slider image

Цей проєкт удостоївся схвалення 28 процентів учасників опитування – друге місце.

Slider image

І нарешті, так би мовити, “приз глядацьких симпатій” з результатом 30 відсотків і головне – право подальшої реалізації – отримав проект полтавської команди, яку на конкурсі удостоїли третього місця.

Slider image

Як пояснили автори проєкту-переможця, на першому поверсі офісу буде фронт-офіс з легким і теплим зовнішнім виглядом, в якому встановлені скляні перегородки, що дають високий ступінь проникнення та прозорості, зону для самообслуговування, дитячу зону, кафе та інформаційну зону. На другому рівні розташований бек-офіс, який забезпечує комфортне робоче середовище, зона для нарад, кабінет керівника, зала для особистого прийому міського голови з зоною очікування та приміщення для працівників. На третьому поверсі розмістилася конференц-зала з виходом на терасу, буфет та зона для відпочинку відвідувачів.

Slider image

За словами переможці, аби “досягти неповторності образу з відображенням колориту міста вони створювали закручені металеві смуги на фасаді довжиною в два поверхи – другий та третій, що надають офісу оригінальної форми. Оскільки Маріуполь є портовим містом та одним з перших з виробництва сталевих виробів, такі елементи, як вважають розробники  проєкту, створюють ефект переливання хвиль Азовського моря при русі автомобіля або пішохода по вулиці. Окрім того, смуги слугують для захисту будівлі від сонячних променів в обідній час, а також виконують роль акустичного бар’єру від шуму, який йде з вулиці.

Варто додати, що на втілення проєкту-переможця соціального офісу вже закладені кошти в міському бюджеті на 2020 рік. Принаймні, про це повідомлялось на сайті міської ради ще в травні. Побудувати цей офіс планують по провулку Нахімова в Маріуполі.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3