Пішоходи в пріоритеті. У яких містах найбільше дбають про комфорт для мешканців

Дослідження, метою якого було з’ясувати – які ж міста є найбільш дружніми до пішоходів, провів Інститут політики в галузі транспорту і розвитку, який має свої представництва в різних країнах світу.

Як повідомляє liga.net з посилання на The Guardian, міста оцінювали за трьома показниками.

Slider image

Гонконг

1. 100-метрова доступність від житлових будинків до вільних від автівок місць – це парки, сквери та повністю пішохідні вулиці. Найкращими визнано міста
– Гонконг (Китай);
– Москва (РФ);
– Париж (Франція);
– Богота (Колумбія);
– Лондон (Велика Британія).

У Києві в 100-метровій доступності до локацій без автомобілів живуть 62% мешканців.

Slider image

Париж

2. 1 км. доступність для містян до медичних та освітніх закладів. За цим показником найкращі результати показали міста
– Париж (Франція)
– Ліма (Перу)
– Лондон (Велика Британія)
– Сантьяго (Чилі)
– Богота (Колумбія)

Приміром, у Парижі 85% людей жили в межах цієї відстані, що дало йому перше місце.

У Києві в кілометровій доступності до закладів освіти та лікарень живуть 66% мешканців.

Slider image

Київ

3. Щільність житлових кварталів і відповідно менше часові витрати для того. аби просто пішки обійти великі споруди. Тут дослідники відзначили міста
– Хартум (Судан)
– Богота (Колумбія)
– Ліма (Перу)
– Карачі (Пакистан)
– Токіо (Японія)

Серед міст з населенням понад 5 мільйонів людей тільки Богота в Колумбії увійшла до п’ятірки кращих за всіма трьома показниками.

Slider image

Богота

У звіті наводять приклад індійського міста Пуне, де в результаті редизайну дороги пріоритетна увага приділялася пішоходам і велосипедистам. Там побудували широкі тротуари і створили майданчики для ігор дітей і місця для продавців.

Slider image

Лондон

Столиця Великобританії перевершує майже 1000 міст по всьому світу по доступності містянам до вільних від автомобілів місць, шкіл і медичних установ, йдеться у звіті.

Серед інших міст, які отримали високі оцінки за близькість до вільних від автомобілів місць – Берлін і Барселона в Європі, Мельбурн і Сідней в Австралії. А ось Вашингтон, округ Колумбія, займає 25-е місце в світі.

Slider image

Мельбурн

Дослідники наголошують – зробити міста доступними для піших прогулянок життєво важливо для поліпшення здоров’я, скорочення викидів від транспорту, що впливають на клімат, і зміцнення місцевих громад та економіки.

Загалом, додають фахівці, далеко не всі міста надають пріоритет пішоходам і в них переважають автомобілі.

Згідно зі звітом, міста США знаходяться на особливо низьких позиціях пішохідної доступності через розростання міст.

Slider image

Нью-Йорк

“Якщо ви дійсно хочете побачити найгірше місто з точки зору пішохідної доступності, це дійсно величезні міста США. У них можуть бути відмінні тротуари, але все так далеко один від одного, що практично неможливо дійти до продуктового магазину або школи”, – зазначають дослідники.

Звіт містить докази, що в місцях, де гуляти легше і безпечніше, менш забруднене повітря, люди менше страждають від ожиріння, мають більше часу для ігор та менше смертей на дорогах і більш ефективний місцевий бізнес. А також менший рівень соціальної нерівності. В таких містах утворюються міцніші соціальні зв’язки.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3