Місто для людей. У Дніпрі підписали меморандум, який допоможе оздоровити екологію міста

Екологічні проблеми міст потребують комплексних рішень. Прикладом подібного рішення став меморандум про екологічне переозброєння, підписаний напередодні у присутності громадських активістів Дніпра, мером міста Борисом Філатовим та керівництвом маслоестракціоного заводу “Потоки”.

Slider image

Екологічні викиди заводу турбували містян не один рік. Мешканці Дніпра писали петиції, організовували мітинги і пікети, перекривали дороги, аби змусити власників заводу припинити шкідливу для навколишнього середовища діяльність. Досягти ж результату вдалося лише в форматі взаємодії активістів з місцевою владою.

“У жителів Дніпра були нарікання з приводу того, що підприємство ускладнює їм життя шумом і викидами. Керівництво та власники пішли нам назустріч і погодилися до 15 жовтня встановити фільтри тонкої очистки повітря для того, щоб поліпшити екологічну ситуацію”, – говорить Борис Філатов.

Також міський голова зазначив, що для ефективного розв’язання екологічних проблем на місцях потрібні дві  складові: “Перше – самоорганізація громадян і об’єднання їх навколо місцевого самоврядування. Друге – передача повноважень екологічного контролю територіальним громадам. Квоти і дозволи на викиди видають київські та обласні чиновники, а ми дихаємо цією гидотою у себе на місцях”, – наголосив мер.

Підписання подібних меморандумів – це результат ефективної взаємодії місцевої влади з громадським сектором та бізнесом. Адже у місцевого самоврядування немає повноважень здійснювати екологічний контроль. Тому майбутнє екологічних проектів значною мірою залежить від свідомості бізнесу, активності громади і наполегливості місцевої влади.

Як зазначає директор заводу “Потоки” Євген Яровий: “Ми розуміємо, що питання екології дуже важливе. Його ми почали опрацьовувати давно. Нові фільтри дадуть можливість доочистити викиди. Це будуть фільтри рукавного типу, які допомагають досягти мінімального рівня викидів – 5 міліграмів на 1 квадратний метр. Ми соціально відповідальне підприємство, йдемо назустріч місту, адже ми самі живемо в ньому і любимо його”.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3