Метро чи трамвай? Що насправді може вирішити транспортну проблему мешканців столичної Троєщини

Останнім часом в пресі почала з’являтися інформація щодо недоцільності будівництва метрополітену на Троєщину. Замість нього пропонується влаштувати лінію швидкісного трамвая. Лінію пропонується завести від вулиці Оноре де Бальзака – це існуюча лінія швидкісного трамваю на Троєщині, далі по Подільському мостовому переходу з виходом на вулиці Верхній і Нижній Вал – до існуючої мережі трамвая на Подолі.

Slider image

Чи доцільно відмовлятись від будівництва метро і зосередитись на варіанті зі швидкісним трамваєм. Своє бачення на Фейсбук-сторінці “Київгенплану” висловив керівник комунальної організації “Інститут Генерального плану міста Києва” Сергій Броневицький.

За його словами, рішення про облаштування лінії швидкісного трамвая на Троєщину, на перший погляд, може видатись доцільним, оскільки прокладання лінії швидкісного трамвая коштує менше, ніж метро. Проте, наголошує Сергій Броневицький, є певні складнощі в облаштуванні лінії трамвая по даному маршруті.

Slider image

По-перше. Дана лінія не зможе мати провізну спроможність як у швидкісного трамвая та буде не можливо організувати рух поїздів з інтервалом менше ніж 3-4 хвилин. Це обумовлено тим, що Поділ має історично складену прямокутну схему вуличної мережі. Вулиці Верхній та Нижній Вал перетинаються іншими вулицями кожні 300-400 метрів і це робить фактично неможливим реалізувати інтервал руху 2-2,5 хвилини, як на Борщагівській лінії швидкісного трамвая.

По-друге. Для з’їзду трамвая з Подільського мостового переходу на вулиці Верхній та Нижній Вал необхідно влаштувати складну транспортну розв’язку в різних рівнях на перетині з вулицею Набережно-Хрещатицькою, орієнтовна вартість зведення якої становитиме більше одного мільярда гривень.

Slider image

По-третє. Провізна спроможність трамвая буде становити: 350 чоловік (місткість одного трамвая великої місткості) помножити на 15 (кількість рейсів за годину) дорівнює 5250 чоловік за годину або близько 10 тисяч чоловік за ранковий період “пік”, а враховуючи, що на Троєщині мешкає близько 400 тисяч чоловік, то можна зробити висновок, що трамвай не вирішить транспортної проблеми ані Троєщини, ані Воскресенки.

В діючому Генеральному плані та проєкті нового Генерального плану передбачається будівництво саме лінії метрополітену на Троєщину. Це обумовлено тим, що провізна спроможність лінії метрополітену в годину “пік” становитиме: 1200 (місткість одного потягу метрополітену) помножити на 40 (кількість рейсів за годину) дорівнює 48 тисяч чоловік за годину. За період “пік” метрополітен зможе перевозити близько 95 тисяч пасажирів, що є достатнім, як для населення Троєщини, так і для мешканців Воскресенки.

Slider image

До відкриття Подільсько-Вигурівської лінії метрополітену ми пропонуємо організувати розвинену мережу автобусних маршрутів, які проходитимуть по Подільському мостовому переходу. Для цього немає потреби зводити додаткові розв’язки, влаштовувати нові з’їзди – їх фактично можна запустити відразу після першого автомобіля, що проїде по Подільському мостовому переходу. Ми визначили та запропонували автобусні маршрути, які дадуть можливість мешканцям Троєщини та Воскресенки доїхати до Подолу, Солом’янки, Печерська, площі Льва Толстого, Лук’янівки на нових автобусах великої місткості.   

Slider image

І головне! Лише 30% населення Троєщини матимуть пішохідну доступність до трамвая. Інша частина населення Троєщини змушена буде користуватися транспортом, щоб доїхати до зупинок трамвая. Це збільшить загальний час та вартість здійснення поїздок. Натомість лінія метрополітену забезпечуватиме пішохідну доступність для майже 80% мешканців Троєщини, що зробить умови проживання більш комфортними.”

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3