“Київгенплан” обіцяє киянам нові бульвари

Створення нових та реконструкція існуючих бульварів в столиці передбачається проєктом Генерального плану Києва.

Slider image

В комунальній організації “Київгенплан” навели довгий перелік місць, де буде реконструйовано або створено нові бульвари – це проспект Голосіївський, проспект Любомира Гузара, проспект Перемоги, вулиця Щусєва, вулиця Вишгородська, вулиця Кирилівська, вулиця Богатирська, вулиця Оноре де Бальзака, вулиця Маяковського, вулиця Харківське шосе, проспект Оболонський, проспект Р. Шухевича, проспект Броварський, проспект Соборності, проспект Ю. Гагаріна, проспект Бажана, бульвар Перова.

Загалом проєктанти запропонували цілу низку заходів із упорядкування зелених насаджень обмеженого (на територіях громадських і житлових будинків, шкіл, дитячих установ, вищих та середніх спеціальних навчальних закладів, профтехучилищ, закладів охорони здоров’я, промислових підприємств тощо) та спеціального (уздовж транспортних магістралей і вулиць, на ділянках санітарно-захисних зон довкола промислових підприємств) призначення.

Зокрема, заплановані інвентаризація та реконструкція вуличних насаджень, що перебувають у незадовільному санітарному стані, зі створенням біологічно стійких та ефективних шумозахисних зелених насаджень на площі 150 га.

“Для шумозахисних насаджень повинні добиратися такі породи дерев і чагарників, що стійкі до тривалих шумових впливів, швидко ростуть, є димогазостійкими, мають густу крону, широке листя і низький штамб, тобто нижню ділянку стовбура від кореневої шийки до перших гілок”, – пояснив головний інженер проєкту Генплану Києва Ігор Соболєв.

Найбільш ефективними в шумозахисті, за його словами, є багатоярусні насадження, коли крони знаходяться на різній висоті. Спеціальні смуги зелених насаджень мають комплексний характер захисної дії – захист від шуму і вихлопних газів автотранспорту; абсорбцію пилу та інших шкідливостей, що забруднюють повітря; покращення мікрокліматичних показників міського середовища; позитивну психологічну та естетичну дію на мешканців. Усе це значно підвищує соціальну значимість озеленення як містобудівного засобу шумозахисту.

Крім того, проєктом Генплану Києва передбачено створити ефективні шумозахисні насадження уздовж залізниці завширшки 25-30 м для зменшення впливу шуму на територію житлової забудови та формування екологічного коридору в межах міста.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3