Коронавірус style. Попит на будинки в сільській місцевості у Німеччині зростає

Спалах пандемії та карантинні обмеження змусили мільйони людей залишитися вдома. Це стало важким випробуванням, яке посилювалося відсутністю саду або балкона, особливо серед сімей з дітьми. Тому, як пише Deutsche Welle, багато хто усвідомив, наскільки важливо мати власний відкритий простір, і додали його в список предметів першої необхідності для майбутніх покупок.

Slider image

Тенденція підтверджується і даними найбільшого онлайн-порталу з пошуку нерухомості в Німеччині ImmoScout24, які наводить видання Propertytimes. Згідно з ними, приміром, в травні 2020 року попит на будинки в сільській місцевості (відповідно кількості запитів контактів продавців таких об’єктів) виріс на 50% в порівнянні з минулим роком.

До того ж, попит на сільські будинки підігріла можливість роботи з дому. Більшість німецьких компаній розпорядилися організувати віддалену роботу для співробітників і для багатьох з них це стало ще однією причиною інвестувати в сільське житло.

Slider image

За даними порталу, найбільшим попитом у покупців користуються популярні туристичні регіони Бранденбург, Мекленбург-Передня Померанія  і Шлезвіг-Гольштейн, які знаходяться недалеко від Балтійського моря і численних озер. Також величезне зростання інтересу демонструє нерухомість з видом на Альпи в Баварії.

З 12 по 18 липня 2020 року продавці приватних будинків в цих регіонах отримали в три-п’ять разів більше запитів від покупців в порівнянні з тижнем, що закінчується 14 березня, незадовго до запровадження карантинних обмежень.

Slider image

Найпопулярнішим стало баварське місто Кобург на річці Иц – попит на місцеві приватні будинки тут підскочив на 450%.

Зростання попиту призвело до підвищення цін на житло в сільській місцевості. За даними ImmoScout24, в середині липня середня ціна пропозиції склала € 2 370, що на 8% більше показника минулого року. У той же час попит випереджає пропозицію на 25%.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3