Книжки про місто. Одесити створюють путівник по місту з описом одеських локацій у світовій літературі

Ідея створення путівника по Одесі виникла в одеському просторі “Зелений театр” після того, як ЮНЕСКО включила Одесу в список творчих міст в якості літературного міста в 2019 році.

Безліч авторів згадували і описували Одесу в своїх оповіданнях, романах, віршах і п’єсах. Але, як зазначають учасники проєкту, будинків, пляжів, скверів, мостів та інших місць, увічнених на сторінках творів, з кожним днем ​​стає все менше.

Slider image

Мета проєкту, який має назву “Читання доДому”, показати роль Одеси у світовій культурі та скласти перелік місць, які були детально описані в літературі різних років і на різних мовах. На кожному з цих місць команда “Зеленого театру” встановить спеціальну табличку з цитатою, яка описує саме цю локацію або будівлю.

Slider image

8 вересня, як повідомляє видання Маяк було встановлено третій літературно-інформаційний знак на вулиці Софіївській, 17. Він містить фрагмент тексту “Одеських оповідань” Ісаака Бабеля, дія в якому відбувається саме в будинку № 17.

До кінця 2021 року автори проекту планують встановити 20 пам’ятних знаків, провести кілька літературних заходів та виставок, а також створити літературний онлайн- і оффлайн-путівник по місту, який буде включати роботи відомих українських ілюстраторів.

Команді проєкту потрібні кошти на виготовлення інформаційних знаків і їх установку, а також на те, щоб впорядкувати територію, де з’явиться знак.

Всього на реалізацію проекту “Читання доДому” необхідно зібрати 97 000 гривен. Підтримати проєкт можна на сайті Велика Ідея.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3