Ключові шляхи для вирішення проблеми транспортного колапсу у Києві

Ефективне та швидке пересування вулицями столиці залежить від того, чи пересядуть люди з власних авто на громадський транспорт. Для цього потрібно модернізувати інфраструктуру та запровадити альтернативні види транспорту.   

Slider image

Ефективне та швидке пересування вулицями столиці залежить від того, чи пересядуть люди з власних авто на громадський транспорт.

Шляхи вирішення проблеми транспорту у Києві на Youtube-каналі «Урбаніст» обговорили Володимир Омелян та Ірина Бондаренко, експертка з транспорту громадської організації «Екодія».

У результаті дискусії екперти прийшли висновку, що у столиці потрібно розвивати ключові напрямки транспорту: залізниця всередині міста, а також нові трамвайні і тролейбусні маршрути.

S-BAHN або мобільна та ефективна залізниця у центрі Києва

У багатьох європейських містах існує розгалужена мережа приміських залізниць. Цей вид транспорту має безліч переваг в порівнянні з особистим транспортом або автобусами — точний графік руху, комфорт, надійність.

«Потрібно робити ставки на екологічний транспорт, починаючи з S-BAHNів. Це міські швидкісні залізничні сполучення в середині міста. В Києві вже є наявна інфраструктура, її потрібно тільки розвинути», – зазначив Володимир Омелян.

Slider image

S-BAHN – це формат ефективного завезення і вивезення пасажирів у години пік з інтервалом 10-15 хвилин з розширенням інфраструктури Києва та Київського вузла. 

«Такий вид громадського транспорту може з’єднати приміські залізничні станції та міський транспорт Києва. Вся система транспорту міста має працювати чітко», – додала Ірина Бондаренко.

Slider image

Розвиток наземного електротранспорту 

Потрібно запроваджувати смуги громадського транспорту задля швидкого руху без зупинок. А якщо придбати рухомий склад електобусів, то це дозволить перемкнути людей з власних автівок на електротранспорт. Так можна отримати позитивний ефект і на рівні екології.

«У нас дуже багато районів які не сполученні рейковим транспортом, як наприклад, Солом’янка. Він дуже незручний, хоча розташований за 3 кілометри від центра Києва», – пояснила експертка.