Змістовне історичне середовище. Як квартали історичної забудови наповнюють сенсом вулиці і цілі міста

“На жаль, поширеною є думка, що зберігати потрібно виключно пам’ятки архітектури, а більш примітивну історичну забудову можна та потрібно зносити, замінюючи її новими об’єктами. Це велика помилка, яка в майбутньому дуже дорого коштуватиме, але яку неможливо буде виправити.”

Це фрагмент з допису, розміщеного на Фейсбук-сторінці Archilife.КНУБА. Його автор переконує, що і така “звичайна” історична забудова має право на існування. А також наводить аргументи на користь такої позиції. У якості прикладу взято один з історичних кварталів Дніпра.

Slider image

“Квартал вулиць Троїцька – Старокозацька – Короленка – Троїцька площа є одним з кількох частково вцілілих, що має цілісну та збережену історичну забудову.

На жаль, будинки в дуже поганому стані, більшість з яких самі по собі взагалі не є архітектурними шедеврами.

Проте такі, на перший погляд, примітивні будинки, коли їх багато і вони поруч, формують цілісне історичне середовище та “дух” місця – в цьому полягає їхня головна цінність, саме тому їх потрібно берегти.

На жаль, поширеною є думка, що зберігати потрібно виключно пам’ятки архітектури, а більш примітивну історичну забудову можна та потрібно зносити, замінюючи її новими об’єктами. Це велика помилка, яка в майбутньому дуже дорого коштуватиме, але яку неможливо буде виправити.

На вулицях зі збереженою історичною забудовою цікаво знаходитися, адже відчувається ідентичність міста, нашарування епох та стилей, його минуле.

Співрозмірна людині поверховість та різноманітність фасадів, їхнього оздоблення, характерний колір цегли та інші деталі роблять вулиці цікавими, і вони притягують людей. А там, де є люди, добре відчуває себе бізнес.

Отже, місто отримує більше податків, а містяни – точки тяжіння у вигляді кав’ярень, ресторанів, клубів тощо.

Так вулиці стають цінними, привабливими та наповненими сенсами, а разом з ними і місто.

Це чудово усвідомлюють в розвинутих країнах Західного світу, натомість рішуче ігнорують у нас.”

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3