Гриби в підземному паркінгу, лавочка з мохом та інші природоорієнтовані рішення для міст

Європейський Союз визначив інновації від природи та природоорієнтовані рішення одним з найперспективніших напрямків інновацій. Цей напрямок у світі називають “nature-based solutions”.

В рамках урбан-хакатону “Синхро Простір” відбувся вебінар керівниці експериментальних досліджень нової Лабораторії інноваційного розвитку Програми розвитку ООН Оксани Удовик про інновації від природи для міст. Вона навела приклади втілення природоорієнтованих рішень в Україні та світі.

Slider image

Так,  від горіння торф’яників може допомогти відновлення боліт – природних бар’єрів від пожеж. Це могло б зупинити пожежі, зокрема, у Чорнобилі.

А у містах можна створювати штучні болота для очищення дощової, стічної води, – такі штучні болота є в Канаді.

Slider image

“У такий спосіб вода очищується навіть краще, ніж за допомогою хімічних засобів. Крім того, покращується біорізноманіття в місті”, – ділиться досвідом Оксана Удовик.

Slider image
Slider image

У Бельгії реалізовують проєкт “CityTree” – встановлюють лавочки з мохом. Великий щит за спинкою лавочки, вкритий мохом, відіграє роль захисного екрана, адже мох абсорбує вихлопний, чадний газ.

Slider image

Ще один головний біль міст – псування трамвайний рейок. Вони не витримують перепадів температур, опадів. Просте природне рішення – подушка з трави. Влітку вона охолоджує, а  під час дощу абсорбує воду.

Slider image

Природне рішення для переробки органічних відходів – компостування. Дуже багато будинків у Європі встановлюють на даху чи на прибудинковій території органічні компостери.

Slider image

Ще один приклад – з Парижа. Коли у французькій столиці ввели великі податки на СО2 і на в’їзд машин до центру міста, довелося закрити багато підземних парковок. Бізнес зорієнтувався, і у цих підземних приміщеннях стали вирощувати гриби.

Тож міста і природа можуть успішно співіснувати.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3