Генеральні плани. Як збираються озеленити Київ

Проєкт Генерального плану Києва розроблений на 99% і наприкінці листопада, як повідомив днями керівник “Київгенплану” Сергій Броневицький, почнуться громадські слухання.

“Нарешті!” Саме так хочеться вигукнути, почувши подібну новину. Але для того, щоб на рівних долучитись до громадських слухань, не зайвим буде, скажемо так, “інформаційно озброїтись” і зазирнути хоча б на Фейсбук-сторінку комунальної організації “Київгенплан“. А далі – оцінити пропозиції розробників Генплану і сформулювати свої побажання. Скажімо, в частині облаштування в Києві парків, скверів та інших зелених зон.

Тим більше, що “розвиток озеленених, ландшафтних та рекреаційних територій міста, які утворюють екомережу Києва” визначається в Генлані одним з основних завдань.

Slider image

Як повідомляється, площа території у межах міста Києва, що вкрита зеленими насадженнями всіх видів, включно з садово-дачною забудовою, становить 45 тис. га або 54,5 % площі міста.

Всього в Києві 143 парки, 582 сквери та 49 бульварів. Здавалось би, багато. Але середня забезпеченість зеленими насадженнями загального користування по місту складає 18,2 метрів квадратних на одну особу. Начеб-то малувато. До того ж, це середній показник. Тому в якомусь зі столичних районів цих метрів буде більше, а в якомусь набагато менше.

Slider image

Як здається, у “Київгенплані” це розуміють, бо офіційно констатують, що “існує нерівномірність забезпечення озелененими територіями по районах”. Найменш забезпеченими є Святошинський, Солом’янський, Подільський та Дарницький райони.

Відповідно Генеральним планом передбачено створення нових об’єктів озеленених територій загального користування, тобто парків, скверів, бульварів тощо, в нових житлових масивах “Бортничі Нижні”, “Теремки-ІІІ”, на південь від району “Виноградар”, “Рембаза”, окремих житлових мікрорайонах “Осокорки”, “Позняки” тощо.

Slider image

Також в планах облаштування захисних насаджень на схилах у Подільському, Солом’янському, Шевченківському районах, а також навколо водних об’єктів у Дарницькому, Дніпровському, Оболонському районах. Обіцяють не забувати і про землі лісового фонду, які знаходяться на межі території житлової забудови, зокрема у Голосіївському, Святошинському, Дніпровському та Деснянському районах, а також про території промрайонів та промзон, які також потребують озеленення.

Для збільшення площ зелених насаджень загального користування Генеральним планом пропонується створити буферні парки на частині території міських лісів, прилеглих до житлових масивів. Всього має з’явитись 15 таких буферних парків.

Як результат, загальна забезпеченість населення зеленими насадженнями має збільшиться до 23,2 квадратних метрів на одну особу.

Slider image

А ще розробники нового Генерального плану пропонують зайнятись впорядкуванням зелених насаджень на територіях громадських і житлових будинків, шкіл, дитсадків та вищих навчальних закладів, закладів охорони здоров’я, промислових підприємств, а також уздовж транспортних магістралей, вулиць і ділянок навколо промислових підприємств.

Приміром, уздовж Набережного шосе планують побудувати велодоріжку, а також обіцяють не забути про пішоходів.

Ще один  напрямок – створення ефективних шумозахисних насаджень. Спеціальні смуги зелених насаджень мають захищати від шуму і вихлопних газів автотранспорту, абсорбувати пил та інші шкідливі речовини, що забруднюють повітря.

Slider image

Розробники Генплану навіть подумали про те, які породи дерев доцільно використовувати для шумозахисних насаджень За словами головного інженера проєкту Генплану Києва Ігоря Соболєва, перевага має надаватись таким породам дерев і чагарників, які стійкі до тривалих шумових впливів, швидко ростуть, є димогазостійкими, мають густу крону, широке листя.

Ось так все обнадійливо. Залишається тільки ухвалити і виконати.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3