Енергоекономія та безпека: у Дніпрі модернізують метрополітен

У Дніпрі проводять модернізацію ескалаторів у метрополітені. Зокрема, встановлюють статичні перетворювачі – це обладнання із датчиками руху, яке уповільнює ескалатор, коли по ньому не їдуть пасажири.

Slider image

Про це повідомили у прес-службі Дніпровської міської ради.

Зараз перетворювачі вже встановлені на чотирьох станціях, наступного року планують провести модернізацію на станції «Вокзальна».

Така модернізація – це, у першу чергу, безпека пасажирів, адже ескалатор починає пришвидшуватися поступово.

А друге – це суттєва економія електроенергії. Крім того, що у Дніпрі триває будівництво нових станцій метро, модернізується і той метрополітен, який працює у місті вже 25 років.

Slider image

Встановлюються камери відеоспостереження, на ескалаторах встановлюються світлофори, які показують пасажирам напрямок руху.

Вживаються також заходи з енергоефективності: статичні перетворювачі дозволяють економити 60-70%.

Уже близько місяця на станції метро «проспект Свободи» працюють нові статичні перетворювачі. Робоча швидкість ескалатора у метро 0,95 метрів на секунду. Статичні перетворювачі, за відсутності пасажирів, уповільнюють його до 0,1 м/с.

Slider image

Ще одна перевага статичних перетворювачів: вони збільшують термін експлуатації ескалаторів між плановими ремонтними роботами. Адже за усіма правилами, коли ескалатор має певний «пробіг», потрібно проводити поточний ремонт.

Статичний перетворювач має шафу управління. Тут усе нове, сенсорне, відображаються усі показники: напрямок роботи, споживаний струм, швидкість руху. Це обладнання має гарантію на п’ять років.

З новим обладнанням працювати зручніше, контроль проводиться в автоматичному режимі.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3