Екологія міста. У Києві цим літом найважче дихалось на Бесарабці та Деміївській площі

У Києві цього літа найбільш забруднене повітря було в районі Деміївської та Бессарабської площ та на вулицях Семена Скляренка і Каунаській. Про це повідомляє УНН з посиланням на інформацію, яку надали у Центральній геофізичній обсерваторії ім. Бориса Срезневського ДСНС України.

“У просторовому розподілі найбільш забрудненим у влітку 2020 року були райони Деміївської та Бессарабської площ, вулиці Семена Скляренка і Каунаська. Дещо меншим забрудненням, але все ж суттєвим, характеризувались також проспект Перемоги в районі метро “Святошин” і Оболонський проспект, площа Перемоги, вулиця Олександра Довженка – поблизу метро “Шулявка”, бульвар Лесі Українки, бульвар Вацлава Гавела на перетині з вулицею Академіка Стражеска, вулиця Попудренка в районі метро “Чернігівська””, – йдеться у повідомленні.

Slider image

Також повітря на вулиці Інженера Бородіна в районі ДВРЗ і район Гідропарку поблизу мосту Метро та автомагістралі характеризувалось підвищеним рівнем забруднення, на проспекті Науки поряд з метеомайданчиком обсерваторії, у зеленій зоні – спостерігався низький рівень забрудення повітря.

“Основна проблема у місті – це забруднення домішками, які викидаються автотранспортом, тому найбільший рівень забруднення повітря спостерігається в районах великих автомагістралей міста. У районі Бессарабської площі, Деміївської площі, які розташовані у низині, рівень забруднення майже завжди високий, тому що розсіювання шкідливих речовин тут здійснюється повільно, і до того ж в районі цих площ проходить великий потік автотранспорту. У паркових зелених зонах міста рівень забруднення повітря менше за рахунок очищення повітря зеленими насадженнями”, – пояснили у Центральній геофізичній обсерваторії.

За даними спостережень, повітря міста найбільш забруднене діоксидом азоту, формальдегідом, фенолом, діоксидом сірки, в окремі місяці – оксидом азоту.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3