Екологія міста. У Дніпрі вивчають доцільність рекультивації території колишнього стихійного звалища

У Дніпрі в селищі Мирне відібрали проби грунтів на території ліквідованого рік тому звалища небезпечних відходів. Саме за результатами дослідження цих проб грунтів буде вирішено, чи необхідно проводити рекультивацію.

Проби грунтів на наявність забруднюючих речовин було відібрано за спеціальною методикою. Грунт збирали на глибині 20 сантиметрів від поверхні землі на місці самого звалища та ще три проби у межах житлових будинків та школи. Проби збирав Дніпропетровський лабораторний центр Міністерства охорони здоров’я України. Результати дослідження будуть відомі за кілька робочих днів.

Slider image

Як наголосив начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ярослав Крисько, перша й головна задача на даний момент – це недопущення наявності у грунтах забруднюючих речовин

“Питання знаходиться на особистому контролі міського голови Бориса Філатова, і на 2021 рік заплановано проведення, за необхідності, рекультивації території, що знаходилася під звалищем. Саме по результатах відбору грунтів на території ліквідованого звалища буде вирішено, чи необхідно проводити рекультивацію”, – наголосив посадовець.

Slider image

Варто нагадати, що стихійне звалище поряд з житловими будинками, школою та дитячим садочком виникло минулого року. Розв’язувати проблему місцевим мешканцям допомогла міська влада Дніпра. У листопаді минулого року з резервних фондів міської влади були виділенні кошти на ліквідацію звалища небезпечних відходів у селищі Мирному. І вже у грудні звалище було ліквідовано. Зараз вирішується питання щодо необхідності проведення рекультивації. Це буде вирішено на підставі результатів дослідження грунту на території ліквідованого звалища.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3