Екологія міста. Розумні “міські дерева” потурбуються про чистоту повітря в місті

У румунському місті Ясси встановлять 10 розумних “дерев”, які будуть покращувати якість повітря. “Міські дерева” або City Tree є високотехнологічними фільтрами, в яких використовується мох і штучні волокна для охолодження і зволоження повітря та фільтрації частинок пилу.

Slider image

Як повідомляє Еcotown з посиланням на Еuro-pulse, ці фільтри вбудовані у квадратні модулі розміром приблизно 3 на 3 метри. Біля підніжжя модуля встановлена лава.

Одна установка City Tree за годину фільтрує стільки повітря, скільки потрібно 7 тисячам людей. Вона скорочує вміст частинок пилу в ньому на 80% і виробляє кисень. До того ж, установка поглинає міський шум, а влітку охолоджує повітря навколо приблизно на 2,5 градуса.

Для фільтрів City Tree була створена спеціальна програма, яка дозволяє стежити за роботою модулів у реальному часі. Також вона допомагає вибрати місце, де установка City Tree буде найефективнішою.

“Міські дерева” розробили у рамках німецького проєкту Green City Solutions, підтриманого програмою ЄС із захисту навколишнього середовища LIFE.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3