Дорожня карта для подолання київських заторів. Погляд з Печерських пагорбів

Кожного дня зранку і ввечері онлайн-сервіс Google Maps “констатує” – у Києві значне ускладнення руху транспорту. А далі перераховуються райони, мости, проспекти та вулиці, які стоять у заторах. Все це регулярно і наочно доводить – ситуація в столиці уже досягла критичної позначки і якщо нічого докорінно не змінювати, через кілька років місто просто зупиниться. І тут виникає класичне запитання “Що робити?” з уточненням – “Як же подолати затори в Києві?”

Slider image

Свій варіант вирішення проблеми виклав днями на власній сторінці у Facebook народний депутат Олексій Гончаренко, який, здається, має бажання на найближчих виборах позмагатись за прихильність киян.

Slider image

Відповідь на запитання “Що робити?” парламентарій шукав разом з експертами, а як результат, з’явилась дорожня карта з 4-х кроків, реалізація яких має допомогти подолати затори в Києві.

Крок перший.

Створити перехоплювальні парковки на основних в’їздах до міста, які будуть “перехоплювати” автомобілі людей, що доїжджають з приміської зони. Також, варто стимулювати виникнення нових робочих місць безпосередньо у цих містах, щоб потреба їхати в Київ відпадала в принципі.

Крок другий.

Розвантажити місто за допомогою зрозумілої навігації, оновленого автопарку громадського транспорту, заборони проїзду транзитного транспорту та зручного єдиного електронного квитка.

Крок третій.

Після того, як трафік в місті частково розвантажився, потрібно переходити до створення нової інфраструктури. Це нові паркомісця, відремонтована дощова каналізація та дренажні системи, добудовані довгобуди, мости, розв’язки, тунелі, переїзди, ремонт доріг.

Крок четвертий.

Стимулювати легкий транспорт. Каршерінг, оренда самокатів, скутерів, велосипедів, велоінфраструктура. Це глобальний світовий тренд, який має під собою всі підстави, як з точки зору результатів, так і по окупності.

Депутат визнає, що він та його колеги-експерти в даному випадку не винаходили велосипед. І пропонує “проаналізувати досвід транспортних систем Лондона, Гонконгу, Парижа, Мілана, Берліна, Сингапуру і адаптувати під наші реалії”.

“Спільним знаменником для усіх успішних транспортних систем була одна ключова складова – орієнтація на пішохода. Чим зручнішими будуть пішохідні маршрути та громадський транспорт, тим більше людей ними скористається, тим менш завантаженими будуть автошляхи. Виграють усі”, – вважає депутат Гончаренко. І це, за його словами, “напевно найшвидший та найреалістичніший спосіб розвантажити Київ”.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3