Будівництво в місті. Суд дозволив будувати житлову висотку у 80 метрів на столичному Печерську

Окружний адміністративний суд Києва скасував обмеження по висоті для житлового будинку по вул. Московській, 43/11 (літера “А”) у Печерському районі, встановлені вихідними даними на будівництво. Хоча, як наголошує видання “Наші гроші” в цій частині міста діє обмеження висотності у 27 метрів.

Slider image

Таке обмеження по висоті – не вище 27 метрів – для ділянок і об’єктів, які розташовані у Центральній планувальній зоні, встановлено Генпланом  Києва. Втім, суд погодився  із аргументами забудовників, звернувши увагу у своєму рішенні на відсутність правових підстав вважати, що ділянка на перетині вул. Московської та Цитадельної у Печерському районі знаходиться в Центральній планувальній зоні міста Києва, у зв’язку з чим у забудовника відсутній обов’язок дотримуватись обмежень в частині граничної висоти будівель.

На думку суду, функціональне призначення земель у Києві визначається не Генпланом, а зонінгами – планами зонування терарій. А оскільки План зонування території центральної планувальної зони Києва досі не затверджений Київрадою, відтак ні цієї зони немає, ні обмежень по ній.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3