Безпека понад усе. Інноваційні рішення для транспортної інфраструктури міст

3D дорожня розмітка та інноваційні дорожні знаки, манекени на дорогах та сучасні колесовідбійні бруси – сьогодні це не просто елементи міського ландшафту, а в першу чергу – заходи, які мають підвищувати безпеку на дорогах та зберігати життя мешканців.

Перший квартал 2020 року, навіть попри карантин, коли більшість містян залишалися вдома, засмучує – кількість дорожньо-транспортних аварій зросла на 10% і вони вже забрали життя 231 українця.   

Знизити аварійність на дорогах України дозволяють сучасні технологічні рішення, які активно впроваджуються міською владою різних міст України. Ось деякі з найцікавіших новацій.  

Новітні колесовідбійні смуги. Дніпро.

На 11 ділянках доріг Дніпра у 2020-2021 роках з’являться новітні колесовідбійні бруси, які вже показали відмінний результат за результатами краштесту, проведеного одним з наймасштабніших автоклубів світу ADAC.

Як зазначає на своїй Facebook-сторінці заступник міського голови Михайло Лисенко, установка колесовідбійного бруса – одне з найбільш ефективних інженерних і конструктивних рішень в світі щодо захисту водіїв транспортних засобів від потоків руху зі смуги зустрічного транспорту. До вибору моделі міська влада Дніпра підійшла з усією відповідальністю, покладаючись на досвід кращих світових експертів: “В Європі, і зокрема в Німеччині, існує така мегаорганізація як ADAC. У двох словах, це другий за масштабами в світі автомобільний клуб (перший в США). Щорічно вони проводять сотні тестів, будь то гума для авто, гальмівні колодки, краштест автомобілів та інше. Вони так само проводять краштест всіх представлених в світі конфігурацій колесовідбійного бруса. Той, який 7 років поспіль отримує найвищі оцінки, ми і придбали для Дніпра“, – зазначив Михайло Лисенко.

Slider image

Загалом, Дніпро є одним із передових міст в Україні, яке задає тенденції впровадження нових технологічних рішень в дорожній інфраструктурі міста. “Ми першими в Україні почали дублювати сигнали світлофора за допомогою Led стрічок. Ми здійснювали пониження тротуарів та пішохідних переходів, встановлювали тактильну плитку ще до того, як державні будівельні норми зобов’язали це робити місцеві органи. За сучасною німецькою технологією ми встановлюємо по місту колесовідбійні бруси. Лише цього року вони з’явилися на 8,8 км доріг, а в минулому – на близько 5 км. За ці п’ять років дніпровською міською радою було виконано ремонт усіх основних магістралей і всі вони знаходяться у задовільному стані. Життя та здоров’я мешканців міста для нас є пріоритетом, і тому ми все робимо для цього”, – розповідає головний спеціаліст відділу забезпечення діяльності міського голови Дніпра Бориса Філатова та його заступників Антон Андрієнко.

Інноваційна розмітка та дорожні знаки на сонячних батареях. Київ.

Експеримент із встановленням незвичних пішохідних переходів з 2015 року проводиться у Києві. Так, подив у мешканців столиці спочатку викликав так званий 3D пішохідний перехід, який візуально підвищує його над проїзною частиною. Оптичний ефект тут досягається не лише відповідним графічним промальовуванням, а й використанням високоякісного двокомпонентного холодного пластику. Облаштування цього переходу проводилося “Київавтодором” за погодженням із Департаментом ДАІ МВС України.

Slider image

Торкнулись інновації і дорожніх знаків в столиці, які не лише отримали додаткове флуоресцентне окантування з мікропризматичної плівки. Запроваджено і абсолютно новий активний знак-комплекс “Пішохідний перехід”. Складається такий знак-комплекс із безпосереднього тла знаку, де на жовтому фоні відображається попередження – наприклад, “дитячий садок”, та світлофорної секції, яка забезпечує миготіння жовтого кольору в заздалегідь запрограмований час – в випадку із садочком – це години роботи дитячого закладу. А найцікавіше, що живлення світлофорної секції забезпечує сонячна батарея.

Аналогічні комплекси успішно працюють у деяких країнах світу та внесені до національних стандартів з безпеки руху. Цікаво, що у Києві для встановлення частини таких комплексів “Київавтодором” було залучено партнерське фінансування, що дозволило заощадити кошти міського бюджету і одночасно поліпшити безпеку дорожнього руху в столиці.

Сферичні дорожні дзеркала. Миколаїв.

На дорогах Миколаєва нещодавно з’явилися сферичні дорожні дзеркала. П’ять перших нових конструкцій було встановлено на замовлення департаменту житлово-комунального господарства міської ради на найбільш жвавих перехрестях міста. Завдяки своїй формі, дзеркала забезпечують більш широку видимість і дозволяють водіям об’єктивно оцінити ситуацію на дорозі та переконатися в безпеці маневру.

Slider image

Для портового міста це особливо важливо, зокрема, через перевантаження доріг транспортом. Як зазначає мер Миколаєва Олександр Сєнкевич: “Міська влада тісно співпрацює з поліцією, щоб очистити вулиці Миколаєва від великовантажного транспорту, який, не дивлячись на те, що ми розставили обмежувальні дорожні знаки, продовжує курсувати містом”, – відзначив міський голова. А поки боротьба за розвантаження доріг триває, міська рада вводить в дорожню інфраструктуру міста нові технологічні об’єкти, які дозволяють підвищити рівень безпеки на небезпечних перехрестях і вберегти життя мешканців.

Манекени пішоходів. Львівщина.

На дорогах державного значення Львівської області встановлюють манекени пішоходів. Насамперед, об’єкти безпеки з’являються на пішохідних переходах з великою інтенсивністю руху та поблизу шкільних закладів. Вважається, що завдяки такому рішенню водії більше реагуватимуть та, відповідно, зменшуватимуть швидкість перед пішохідними переходами. А це, в свою чергу, дозволить суттєво зменшити аварійність на таких ділянках.

Slider image

Зазначимо, що манекени для Львівщини надала Консультативна місія Європейського Союзу в Україні, яка також супроводжує цей проєкт. Ці манекени вже встановили у населеному пункті Верхнє Синьовидне та у місті Пустомити. Роботи виконує Служба автомобільних доріг у Львівській області, яка надалі обіцяє розширити масштаб впровадження нової практики.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3