Архітектори для міста. Визначено переможців Першої Національної премії з Ландшафтної Архітектури та садового Дизайну (фото)

Конкурс відбувся в двох номінація – реалізовані об’єкти громадського простору та виставкові сади. На розгляд журі, як повідомляють організатори, було подано майже 40 робіт.

Гран Прі конкурсу отримав харківський “Водно-пейзажний парк Саржин Яр”.

Slider image

Як зазначається на Фейсбук-сторінці конкурсу, занедбану місцевість у понад 17 га в центрі мільйонного міста, понад 4 роки команда студії SBM перетворювала на унікальний водяно-пейзажний парк. Його було задумано як альтернативу міському парку розваг, який знаходиться поряд.

Slider image
Slider image

Автори створили тут різні зони – споглядальну, більш гучну та зовсім дику. Також збудували 3,5 кілометрове велоколо з двома велоестакадами між крон дерев. З маленького струмочка, за допомогою дамб, зробили систему озер, використовуючи виключно екологічні рішення: глиняне дно, береги з вербових кілків, доріжки з отсипок. Для дітей побудували майданчик, де вони можуть почуватись справжніми дослідниками, де можна погратися в археологів, розкопуючи гіганські скелети міфічних тварин. Поряд розташували водяну стіну, яка працює виключно на воді з джерела.

Slider image
Slider image

Містяни дуже по-різному використовують парк. Одна і та ж сама тераса може бути і танцкласом, і рингом, чи навіть аудиторією для різних митців.

Урбаніст планує детальніше розповісти про інші проєкти, які удостоїлись уваги і визнання професійного журі премії.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3