Акупунктура міста: як проблеми виникають через відсутність постійності

Багато важливих міських проблем виникає через відсутність постійності. Бездіяльні та безлюдні регіони можуть створювати занедбані пустки. Заповнення таких порожнеч було б хорошою акупунктурою.

Slider image

Багато важливих міських проблем виникає через відсутність постійності.

Публікуємо уривок з книги «Акупунктура міста» Жайме Лернера, бразильського архітектора українського походження.

У безперервності — життя

Багато важливих міських проблем виникає через відсутність постійності. Бездіяльні та безлюдні регіони можуть створювати занедбані пустки. Заповнення таких порожнеч було б хорошою акупунктурою.

Важливо також додавати елементів, що їх бракує певному регіону. Скажімо, якщо якийсь регіон має більш економічно-промислове спрямування і йому бракує населення, то слід сприяти розвитку житлового сектору. А якщо в іншому районі самі лише житлові блоки і будинки, то чому б не додати туди сферу послуг та обслуговування.

Якщо територія пустує, важливо внести щось у ту місцевість. Кілька років тому ми особисто відчули зникнення деяких закладів, що були справжніми місцями зустрічей. Тому встановили на пішохідній зоні Курітіби тимчасове кафе.

Територію, що пустує, слід негайно заповнити. І що жвавіше буде це наповнення, то краще. Включно зі встановленням тимчасових структур для консолідації певних видів діяльності, аж поки виникнуть нові проекти. Йдеться про акупунктуру нових утворень через встановлення перебіжних, що їх можна було б розташувати на згаданій території, забезпечивши життєдіяльність, пожвавлення, генеруючи таким чином для того чи того регіону функцію, якої немає.

Slider image

Якщо бракує вечірньої активності, створіть нічний розважальний центр. Якщо бракує житлового сектору — збудуйте житло. Та все це слід робити швидко, майже миттєво. Дуже важливо поєднати функції життєдіяльності. І безперервність процесу має вирішальне значення. У безперервності — життя.

Slider image

Більше про тренди та розвиток сучасних міст ви можете прочитати на нашому Телеграм-каналі

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3