Багато важливих міських проблем виникає через відсутність постійності. Бездіяльні та безлюдні регіони можуть створювати занедбані пустки. Заповнення таких порожнеч було б хорошою акупунктурою.
Публікуємо уривок з книги «Акупунктура міста» Жайме Лернера, бразильського архітектора українського походження.
Багато важливих міських проблем виникає через відсутність постійності. Бездіяльні та безлюдні регіони можуть створювати занедбані пустки. Заповнення таких порожнеч було б хорошою акупунктурою.
Важливо також додавати елементів, що їх бракує певному регіону. Скажімо, якщо якийсь регіон має більш економічно-промислове спрямування і йому бракує населення, то слід сприяти розвитку житлового сектору. А якщо в іншому районі самі лише житлові блоки і будинки, то чому б не додати туди сферу послуг та обслуговування.
Якщо територія пустує, важливо внести щось у ту місцевість. Кілька років тому ми особисто відчули зникнення деяких закладів, що були справжніми місцями зустрічей. Тому встановили на пішохідній зоні Курітіби тимчасове кафе.
Територію, що пустує, слід негайно заповнити. І що жвавіше буде це наповнення, то краще. Включно зі встановленням тимчасових структур для консолідації певних видів діяльності, аж поки виникнуть нові проекти. Йдеться про акупунктуру нових утворень через встановлення перебіжних, що їх можна було б розташувати на згаданій території, забезпечивши життєдіяльність, пожвавлення, генеруючи таким чином для того чи того регіону функцію, якої немає.
Якщо бракує вечірньої активності, створіть нічний розважальний центр. Якщо бракує житлового сектору — збудуйте житло. Та все це слід робити швидко, майже миттєво. Дуже важливо поєднати функції життєдіяльності. І безперервність процесу має вирішальне значення. У безперервності — життя.
Більше про тренди та розвиток сучасних міст ви можете прочитати на нашому Телеграм-каналі
Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3