ХТО МИ?

Навіщо потрібен Урбаніст?

У багатьох розвинених країнах урбаністика давно перетворилася на самодостатню науку. Вона  присвячена вивченню особливостей розвитку і вдосконалення міст. Головна мета урбаністики  — створення безпечного і комфортного середовища для проживання. Практично в усіх університетах зі світовим ім’ям обов’язково представлені навчальні програми, пов’язані з урбанізмом.  

В Україні ж урбаністика перебуває лише на етапі становлення. З радянського періоду нам залишились міста централізованого планування, які після розпаду країни рад здебільшого хаотично розросталися. Сьогодні наші міста потребують переосмислення у своєму плануванні і розвитку.

  Що являє собою Урбаніст?

«Урбаніст» — це платформа для обговорення тем пов’язаних із життям наших міст. Складних і на перший погляд заплутаних систем, що складаються з мільйонів одиниць, які безперервно взаємодіють одна з одною. Але ми не повинні забувати, що в центрі всього цього перебуває людина.  

Місто — це не тільки вулиці, будівлі, парки, мости і машини. Головне — це те, що приносять люди, оскільки саме жителі створюють справжнє міське середовище, в основі якого — соціальна взаємодія. І тільки від нас залежить, наскільки якісною і комфортною вона буде.  

Чого прагне Урбаніст?

В сучасному світі урбаніст — це насамперед той, хто допомагає знайти компроміс між жителями і всіма тими, хто займається облаштуванням міста – починаючи від комунальників і архітекторів та закінчуючи економістами і соціологами.  

Ми прагнемо знайти баланс між інтересами різних груп і об’єднати  людей, зацікавлених у якісних змінах міського середовища. Ми хочемо разом шукати шляхи розв’язання проблем, які найбільше хвилюють жителів. І не важливо, про що йде мова — постійні затори, розбиті тротуари, хаотичні забудови, розвалена сфера ЖКГ. Усе, що цікавить людей, є важливим для нас.  

На всі питання ми будемо шукати відповіді. Не просто критикувати, а пропонувати. «Урбаніст» докладе максимум зусиль для того, щоб наші міста зробили правильний вибір.