9 критеріїв комфортного міста, на думку киян

Відсутність заторів, якісні дороги, достатня кількість паркувальних місць, шкіл і дитячих садочків, своєчасне вивезення сміття та гарні комунікації. Більшість киян вважають розв’язання цих питань основними для комфортного проживання у місті. Такі дані опитування, проведеного журналістами Урбаніста. Попри карантин, ми вирішили дізнатися, чого не вистачає жителям столиці для повного щастя, та поспілкувалися з людьми на вулицях.

Значна частина опитаних також вказали на те, що для комфортного проживання в місті не має бути хаотичної забудови.

«Я живу в цьому будинку з 1970 року. До того, як поряд побудували новий житловий комплекс, у нас було все добре. Зараз весь двір забитий автомобілями, пройти ніде — вони ж своїх парковок не збудували. Почало постійно проривати труби — підключились же теж просто до наших мереж. Я вже мовчу про те, що тепер зі своїх вікон, де раніше гарно проглядався Київ, ми бачимо лише стіну сусіднього будинку», — розповіла 60-річна Ольга.

Також киян турбує ситуація зі сміттям. На думку опитаних, його потрібно вивозити частіше й ефективно налагодити сортування.

Slider image

«Уже багато років я сортую сміття. Раніше виносити пластик і пляшки доводилось через кілька будинків: там ОССБ і в них давно окремі баки, зараз контейнери поставили й у нас. Це, безперечно, добре, але хотілося б, щоб усе ж таки сміття вивозили частіше, бо сморід біля баків стоїть жахливий, особливо влітку», — каже 36-річна Лариса Сидорчук.

Ще однією проблемою, якої в місті не має бути, кияни називають недобудови.

«Будинок навпроти почали споруджувати 10 років тому. Але будівництво давно заморожене. Сумніваюся, що його таки зведуть. Зараз там ні робітників, ні охорони, звідти часто чути крики п’яних компаній, і підлітки там тиняються. Нещодавно сусідський хлопчик поранив там руки на уламках скла — воно ж скрізь, багато вікон уже повибивали. Наші діти туди не ходять, але я все одно постійно хвилююся, коли вони йдуть гуляти: раптом сусідські підговорять там погратися, а це ж небезпечно», — розповіла 34-річна Ольга.

Slider image

Також для комфорту, на думку киян, потрібно більше муніципального транспорту.

«Я страшне як не люблю їздити маршрутками. Ніколи не сідаю в транспорті, хіба що він напівпорожній. А так зайде якась людина похилого віку чи дівчина — доведеться вставати, тож я зазвичай намагаюсь знайти вільний куток і там спокійно стояти. В маршрутках тебе постійно штовхають, просять передати гроші. В автобусах їздити значно комфортніше, але його поки дочекаєшся… Хотілося б, щоб автобусів було більше, а маршрутки скасували і вони не займали дарма смугу громадського транспорту», — говорить 44-річний Денис.

Slider image

Відповідальність за більшість місцевих проблем опитані кияни покладають на місцеву владу.

Приєднуйтеся до нашого телеграм-каналу, щоб бути в курсі всіх актуальних новин з урбаністики: bit.ly/2D7Sel3